دستگاه خشک‌کن کابینتی

عکس سر صفحه مقاله دستگاه خشک کن کابینتی

ویدیو کارکرد دستگاه میوه خشک کن کابینتی بهفر ماشین

..

دستگاه خشک‌کن کابینتی بهفر ماشین البرز در سه مدل طراحی و تولیدشده و کلیه مشاغل کوچک و بزرگ را به‌راحتی پوشش می‌دهد. این نمونه ماشین‌آلات قابلیت رطوبت‌گیر انواع مواد غذایی و شیمیایی را دارند. فرایند رطوبت‌گیری در ماشین‌آلات خشک‌کن این مجموعه با دقت بسیار بالا و به‌صورت کاملاً خودکار کنترل می‌شود. این قابلیت بهترین کیفیت رطوبت‌گیری را به تولیدکننده خواهد داد.

دستگاه خشک‌کن کابینتی حرارتی یکی از روشهای رطوبت‌گیری صنعتی مواد غذایی و شیمیایی است.روش‌های بسیار زیادی برای رطوبت‌گیری مواد غذایی و شیمیایی وجود دارد. از رطوبت‌گیری طبیعی (آفتاب خشک و سایه‌خشک) گرفته تا روش‌های پیشرفته‌تر همانند دستگاه خشک‌کن تصعیدی یا ماکروویوی.

اما با توجه به شرایط کشور ایران و قیمت مناسب سوخت‌های فسیلی (گاز و گازوئیل) بهترین گزینه استفاده از دستگاه میوه خشک‌کن حرارتی است.از طرفی دستگاه خشک‌کن حرارتی ،محصول مورد نظر را با کیفیت به مراتب بهتر از روشهای ماکروویوی یا تصعیدی رطوبت گیری میکند.

این ماشین به دستگاه تولید چیپس میوه مشهور است که در خط تولید چیپس میوه هم کاربرد دارد.در این مطلب در پایگاه دانش بهفر ماشین کرج انواع دستگاه خشک کن کابینتی را همراه با توضیحات کامل و قیمت  معرفی خواهیم کرد…

عکس 4 مقاله دستگاه خشک کن
 

جدول اطلاعات فنی ماشین آلات خشک کن

مدل دستگاهابعادبرق مصرفینوع هیترقدرت هیترتعداد کابینتعداد سبدظرفیت
خشک کن تک کابین100*150*2301/5 کیلو وات،تک فاز 220 ولتبرقی،گازی گازوئیلی8000 کالری1 کابین
خشک کن دو کابین250*100*2301/5 کیلو وات،تک فاز 220 ولتبرقی،گازی،گازوئیلی8000 کالری2 کابین200 الی 300 کیلوگرم
خشک کن تونلی1200*250*3007/5 کیلو واتگازی،گازوئیلی،برقیColumn 5 Value 31 کابین تونلی1000 عدد

انواع دستگاه خشک‌کن صنعتی حرارتی

1- خشک کن کابینتی تک کابین

خشک کن تک کابین دارای 20 سینی با ابعاد 80*80 میباشد که برای کارگاه های کوچک با توان تولید متوسط گزینه ای مناسب بوده و بازدهی مناسب و با کیفیت مطلوب قابلیت خشک کردن انواع میوه، سبزی و محصولات مرطوب را دارد. این نمونه دستگاه خشک کن مجهز به سنسور کنترل دما، سینی های گالوانیزه و تور های پلی اتیلن نسوز و مشعل گازی، گازوئیلی یا المنت برقی است.

2-دستگاه خشک‌کن دو کابین:

این نمونه از خشک‌کن کابینتی تفاوتی با نمونه تک کابین ندارد.تنها تفاوت  در ظرفیت تولید بالاتر است. ظرفیت رطوبت  گیری این ماشین بیشتر از نمونه تک کابین بوده ومجهز به دو قفسه سینی دار است. فرایند کنترل دما با دقت بسیار بالا کنترل میشود.

برای کسب اطلاعات بیشتر  به صفحه خشک‌کن کابینتی مراجعه کرده و یا با شماره های پشتیبانی ومشاوره رایگان ما در زیر همین مطلب در ساعات اداری تماس بگیرید.

دستگاه خشک کن دو کابین (ویدیو)

3- دستگاه خشک‌کن تونلی

این نمونه خشک‌کن صنعتی برای کارخانه جات بزرگ و مجموعه های با تولید در تناژ بالا مورد استفاده قرار میگیرد. محصول از یک‌سوی تونل واردشده و از سمت دیگر تونل کاملاً رطوبت‌گیری و خارج می‌شود. در این نمونه از خشک کن صنعتی هیچ وقفه‌ ای در فرایند رطوبت‌گیری وجود ندارد.این دستگاه در دو مدل واگنی و نواری تولید و سفارشی سازی میشود که هر کدام کاربرد خاص خود را دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و قیمت  به صفحه دستگاه خشک‌کن تونلی در زیر همین مطلب مراجعه کرده و یا با شماره های پشتیبانی و مشاوره رایگان ما تماس بگیرید.

خشک کن تونل

دستگاه خشک‌کن حرارتی چیست؟

خشک‌کن حرارتی دستگاهی است که رطوبت انواع مواد غذایی و شیمیایی را با گردش هوای گرم بین سینی ها می‌گیرد.دقت رطوبت‌گیری این دستگاه بسیار بالا بوده به صورتی که می بایست محصول موجود در تمامی سینی ها به صورت یکنواخت و در یک زمان خشک شوند و حرارت کابین با حساسیت زیادی قابل کنترل است.این روش سلامت ترین و بهترین روش در رطوبت‌گیری محصولات غذایی محسوب میشود.

دستگاه خشک کن حرارتی چیست؟
 

مزایایِ استفاده از دستگاه خشک‌کن صنعتی حرارتی نسبت به خشک کن های تصعیدی و مایکروویوی

 خشک‌کن تصعیدی:

درروش تصعیدی به‌جای حرارت (گرما) از برودت (سرما) استفاده می‌شود. ماشین‌آلات خشک‌کن تصعیدی پیچیده و گران‌قیمت بوده و تنها برای محصولات با حساسیت بالا استفاده می‌شوند.

دستگاه خشک کن تصعیدی-مقاله دستگاه خشک کن
 

 خشک‌کن ماکروویوی:

خشک‌کن‌های ماکروویوی دقیقاً همانند یک ماکروویو آشپزخانه عمل کرده و از طریق پاشش امواج رادیویی ،محصول را خشک می‌کنند. در این روش سرعت رطوبت‌گیری بسیار بالا است. اما نکته اینجاست که این روش بسیاری از پروتئین‌ها و ویتامین‌های محصولات غذایی را از بین می‌برد.

محصولات غذایی که توسط امواج رادیویی رطوبت‌گیری می‌شوند از ارزش غذایی پایین‌تری برخوردار هستند. اما در خشک‌کن‌های حرارتی، دما و زمان قابل کنترل است و متناسب با هر محصول (میوه یا سبزی) دما و زمان متناسب به دستگاه فرمان داده شده و محصول چیده شده در سینی ها به صورت یکنواخت در یک زمان خشک می شوند.

دستگاه خشک کن مایکروویوی-مقاله دستگاه خشک کن
 

نکته 1: در بخش صادرات، محصولات غذایی خشک‌شده باید از یک استاندارد و چهارچوب بهداشتی جهانی پیروی کنند. با آسیب به مواد مغذی (ویتامین‌ها و پروتئین‌ها) این استاندارد از بین رفته و اجازه صادرات به این‌گونه محصولات غذایی داده نخواهد شد.

درروش خشک‌کن حرارتی کیفیت و سلامت محصول در بهترین حالت بوده و حتی از باقیمانده (پرتی) هم می‌توان به‌عنوان دم‌نوش استفاده کرد.

مزایایِ استفاده از بهترین مارک دستگاه میوه خشک کن صنعتی حرارتی نسبت به روش طبیعی

شاید این سؤال به وجود بیاید که چرا باید از خشک‌کن حرارتی صنعتی استفاده کرد. درروش رطوبت‌گیری طبیعی که نیازی به‌ صرف هزینه دستگاه و سوخت وجود ندارد؟

1-فضای کم

درروش رطوبت‌گیری طبیعی از گرمای نور خورشید (آفتاب خشک) یا جریان هوای طبیعی (سایه‌خشک) استفاده می‌شود. درروش آفتاب خشک نیاز به فضای مسطح زیاد و نور آفتاب است. این روش رطوبت‌گیری فصلی بوده و در فصول سرد سال کاربرد ندارد.

درروش سایه‌خشک هم نیاز به فضای بسیار زیاد و مسقف است. اما در خشک‌کن‌های صنعتی هیچ‌کدام از این محدودیت‌ها وجود نداشته و در هر فصل و فضای کوچک هم کاربرد دارد.

2-سرعت رطوبت‌گیری

درروش طبیعی سرعت رطوبت‌گیری بسیار پایین است. اما درروش صنعتی سرعت تا چندین برابر افزایش پیدا میکند.کاهش زمان رطوبت گیری صرفه اقتصادی بیشتری دارد.از یک سو میزان محصول تولیدی هم افزایش پیدا میکند.

3-کنترل دما

درروش طبیعی کنترلی بر دما وجود ندارد. اما در خشک‌کن صنعتی دما با حساسیت بسیار بالا قابل‌کنترل است. دستگاه خشک‌کن مجهز به حس‌گر کنترل دما بوده و به‌راحتی قابل‌برنامه‌ریزی است.حساسیت این حسگرها کمتر از یک درجه سانتیگراد است.در نتیجه احتمال آسیب یا سوختن محصول وجود ندارد.

4-بهداشت بالا

درروش رطوبت‌گیری به روش خشک‌کن صنعتی، محصول موردنظر در یک فضای بسته و بهداشتی رطوبت‌گیری می‌شود. در نتیجه بدون گردوغبار یا اجسام خارجی خواهد بود. محصول نهایی کیفیت و زیبایی بیشتری داشته و مشتری پسند تر است.

دستگاه خشک کن میوه قیمت

برای کسب اطلاع از قیمت انواع قیمت دستگاه میوه خشک کن گازی و برقی شرکت بهفر ماشین البرز با پشتیبانی و مشاوره آنلاین ما تماس بگیرید.

موارد استفاده چیپس میوه

1- همراه با آجیل و خشکبار
2-شیرینی فروشی‌ها
3-مهمانی‌ها (جایگزین میوه‌های فصل‌های مختلف)

 

مزایای استفاده از میوه خشک‌شده:

1-استفاده از انواع میوه در 4 فصل سال:

عمر میوه خشک‌شده چندین برابر نمونه تازه آن است درنتیجه می‌توان از انواع میوه در 4 فصل سال استفاده کرد. به‌طور مثال استفاده از توت‌فرنگی خشک‌شده در فصل زمستان.

2-حمل‌ونقل آسان‌تر

رطوبت گرفته‌شده از بدنه میوه حجم و وزن میوه را کاهش می‌دهد. از طرفی نگرانی برای ضربه خوردن به بدنه میوه و کاهش عمر آن‌هم وجود ندارد. از این رو حمل‌ونقل ارزان‌تر و راحت‌تری را در پی خواهد داشت.

3- طول عمر بالا:

عمر میوه کوتاه است و شاید به چند هفته هم نرسد. عمر میوه خشک‌شده به چندین برابر نسبت به میوه تازه‌رسیده و نگرانی بابت فساد میوه را از بین می‌برد.

4- حفظ میوه‌های مازاد استفاده:

در بسیاری موارد حجم میوه‌های فصلی بیشتر از نیاز بازار است. پس بهترین گزینه خشک‌کردن آن‌ها است. با این روش از میوه‌های مازاد سود خوبی به دست خواهید آورد.

مضرات دستگاه میوه خشک کن:

استفاده از دستگاه خشک کن میوه صنعتی هیچ گونه مضراتی نداشته و کاملا بهداشتی است.البته اگر محصول با دستگاه خشک کن متناسب با استانداردهای بهداشتی رطوبت گیری شده باشد.ماشین آلات خشک کن غیر استاندارد باعث از بین رفتن مواد مغذی و ویتامینهای میوه شده و حتی امکان سوختن محصول هم وجود دارد.

دستگاه میوه خشک کن و گیاه آلوئه ورا:

برای بسیار از خریداران این سؤال پیش میاید که ماشین‌آلات این مجموعه توانایی خشک‌کردن گیاه آلوورا رو هم دارند؟ گیاه آلوئه‌ورا از نوع گیاهان با بدنه آب‌دار است. داخل برگ‌های این گیاه ژل طبیعی آلوئه‌ورا وجود دارد. برای رطوبت‌گیری این ژل آب‌دار باید گیاه آلوئه‌ورا را به تکه‌های کوچک اسلایس کرد.

سوالات متداول:

1-دستگاه خشک کن در هر ساعت چه حجمی از میوه و یا سبزی را خشک میکند؟

پاسخ دقیق به این سوال بستگی به نوع محصول و میزان رطوبت موجود در آن دارد .بسته به نوع محصول ،زمان و حجم رطوبت گیری متفاوت است.

2-دستگاه خشک کن میتواند برقی و یا گازی باشد؟

بله-دستگاه‌های خشک کن بهفر ماشین میتوانند در ۳ مدل برقی،گازی و یا گازوئیلی و بسته به نیاز مشتری طراحی و تولید شوند.

  

مشاوره رایگان قبل از خرید

قبل از خرید به‌صورت حضوری یا تلفنی کلیه راهنمایی‌ها برای بهترین انتخاب به مشتریان عزیز ارائه می‌شود.

ساخت دستگاه

در مراحل ساخت متخصصان ما به‌صورت مستمر با مشتریان عزیز در تعامل بوده و بسته به نیاز مشتری دستگاه موردنظر را کاملاً سفارشی‌سازی می‌کنند.

آزمودن کیفیت

قبل از تحویل کلیه ماشین‌آلات آزمایش‌شده و تست کیفیت می‌شود.

تحویل با نظارت مشتری

در انتهای کار ماشین‌آلات بااحتیاط، همراه با نظارت خریدار بارگیری شده و برای تحویل به محل موردنظر فرستاده می‌شود.

نصب و راه‌اندازی خط تولید

گروه فنی بهفر ماشین به محل موردنظر اعزام‌شده و با دقت دستگاه یا خط تولید را مونتاژ و راه‌اندازی می‌کنند.

خدمات پس از فروش

بهفر ماشین اطلس البرز ۱۸ ماه گارانتی و ۱۰ سال خدمات پس از فروش واقعی را به مشتریان عزیز ارائه می‌دهد.

اشتراک در
اطلاع از
23 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
roham
3 سال قبل

سلام
این دستگاه توانایی خشک کردن گیاه الوورا رو هم داره.چون بدنه این گیاه سخت هستش و داخلش مایع غلیظ در فرایند خشک کردن مشکلی پیش نمیاد؟

بهفر ماشین البرز
پاسخ به  roham
3 سال قبل

سلام و درود
بله این دستگاه قابلیت خشک کردن الوئه ورا رو داره.اما باید به تکه های کوچک خرد بشه تا حرارت به بخش داخلی گیاه برسه.

ارش
3 سال قبل

سلام.ظرفیت خشک کنهای کابینی شما چقدر هستش .چند تا سینی داره؟

بهفر ماشین البرز
پاسخ به  ارش
3 سال قبل

سلام و عرض ادب
ظرفیت خشک‌کن‌های کابینی بسته به نوع محصول معین می‌شود.بسته به ذات و حجم محصول این ظرفیت محاسبه خواهد شد و لذا نمی‌توان به‌طور دقیق و کلی ظرفیت خشک‌کن را برآورد کرد.پیشنهاد می‌کنم با شماره‌ای پشتیبانی و مشاوره رایگان ما تماس بگیرید تا بر اساس محصول شما این محاسبه انجام شود.
026-34725221
09125883469
09360038633

حسام
3 سال قبل

من نگران سوختن محصولم هستم.چون یکی از دوستان تمام محصولاتش در یکی از همین دستگاههای خشک کن سوخت و کلی ضرر کرد.این مجموعه تضمینی در این زمینه میده؟

بهفر ماشین البرز
پاسخ به  حسام
3 سال قبل

سلام و عرض ادب
این که میفرمایید محصول سوخته میتونه به عوامل زیادی بستگی داشته باشه.از جنس محصول گرفته تا فرمول مورد نظر رطوبت گیری و یا کیفیت دستگاه خشک کن. دستگاههای این مجموعه مجهز به سنسور کنترل دما با حساسیت بسیاربالا هستش.پس جای نگرانی وجود ندارد.

تیمب
3 سال قبل

سلام.منظور شما از سنسور چیه.این که دما رو کنترل میکنه رو میشه بیشتر توضیح بدین؟

بهفر ماشین البرز
پاسخ به  تیمب
3 سال قبل

سلام و عرض ادب
این نوع ماشین آلات مجهز به یک حسگر هستن که دمای داخل کابین رو کنترل میکنه.به این حسگرها ترموستات هم گفته میشه که با دقت بالایی حرارت اتاقک رو کنترل کرده و از سوختن و افت کیفیت محصول جلوگیری میکنه.برای کسب اطلاعات دقیقتر با شماره های مشاوره رایگان ما تماس بگیرید.
026-34725221
09125883469
09360038633

شادی کوثری
3 سال قبل

در مورد میزان مصرف سوخت این دستگاهها داخل ویدیو توضیحات چیزی نگفتین.لطفا بگید مصرف سوخت دستگاهها به صرفه هست یا نه؟

بهفر ماشین البرز
پاسخ به  شادی کوثری
3 سال قبل

سلام و خسته نباشید.
این ماشین آلات عایق بندی بسیار دقیقی دارن.بدنه دستگاه میوه خشک کن این مجموعه با پشم سنگ مرغوب عایق بندی شده اند.در نتیجه میزان مصرف انرژی در بهترین حالت قرار دارد.بله مصرف سوخت این ماشین آلات کاملا بهینه شده و به صرفه است.

شادمهر
3 سال قبل

میشه در مورد سنسور دستگاه بیشتر توضیح بدین.ما تجربه بدی در مورد سنسور داشتیم.یه دستگاهی که خریدیم رو به دروغ گفتن که سنسور داره و نداشت.در نتیجه جواب خوبی ازش نگرفتیم

بهفر ماشین البرز
پاسخ به  شادمهر
3 سال قبل

سلام و خسته نباشید
طبیعتاً اگر سنسور کنترل دما در هر خشک‌کنی وجود نداشته باشه ،محصول به‌درستی رطوبت گیری نمیشه.این سنسور در خشک‌کن‌های کوچک خانگی هم وجود داره.من تعجب می‌کنم که بر روی نمونه صنعتی ،حسگر کنترل دما نصب نشده باشه.البته نصب این حسگر هزینه چندانی نداره.میتونید با کارشناسان ما به‌صورت تلفنی تماس بگیرید تا شما رو راهنمایی کنن.
026-34725221
09125883469
09360038633

نعمت
3 سال قبل

سلام.یک مدل دستگاه خشک کن هستش که با امواج رادیویی محصول رو خشک میکنه.اینا که سرعتشون بیشتره قیمتاشم با این خشک کنها یکی هستش؟چرا من باید به سراغ خشک کن حرارتی برم؟

بهفر ماشین البرز
پاسخ به  نعمت
3 سال قبل

سلام و درود
در مقاله توضیح داده شده که این نوع خشک کنها که به خشک کن مایکروویوی مشهور هستن، کلیه مواد مغذی و ویتامینهای محصولات غذایی رو از بین میبرن.این خشک کنها نمیتونن استانداردهای بهداشتی رو به به دست بیارن و محصولات غذایی خشک شده با این نوع دستگاهها قابلیت صادرات هم ندارن.این مشکلات در خشک کنهای رطوبتی وجود ندارد.

محمد اسلام
3 سال قبل

سلام.شما که میگید رنگ مقاوم در مقابل حرارت استفاده میکنید،این که تاثیری نداره.حرارت دستگاه خشک کن بعد از یک مدت هر رنگی رو میسوزونه.پس چه فرقی میکنه که من هزینه بیشتر کنم دستگاه با رنگ الکترو استاتیک بخرم؟

بهفر ماشین البرز
پاسخ به  محمد اسلام
3 سال قبل

سلام و درود
استاندارد دستگاههای خشک کن رنگ الکترو استاتیک هستش که در مقابل حرارت مقاومه.از طرفی بدنه دستگاه با پشم سنگ عایق بندی شده .این پشم سنگ هیچ حرارتی رو به بدنه بیرونی منتقل نمیکنه.پس نگران سوختن رنگ بدنه نباشید.

مهناز
2 سال قبل

هیچ اطلاعاتی درباره ظرفیت دستگاه خشک کن ها گفته نشده.لطفا این اطلاعات رو اضافه کنین

بهفر ماشین البرز
پاسخ به  مهناز
2 سال قبل

سلام و خسته نباشید
به دلیل متغییر بودن جرم حجمی هر محصول نمیتوان ظرفیت مشخصی را برای تولید در نظر گرفت .تشخیص دقیق تولید به نوع محصول شما باز میگردد.

مهدی
2 سال قبل

سلام.سلام این دستگاه ها رو میشه داخل مغازه هم استفاده کرد.توجیه اقتصادی داره

بهفر ماشین البرز
پاسخ به  مهدی
2 سال قبل

سلام و خسته نباشید
بستگی به متراژ مغازه و ارتفاع سقفتون داره.توجه داشته باشید که این دستگاه نیاز به دودکش برای خارج کردن حرارت از فضای مغازه رو داره.در نهایت بهتون پیشنهاد میکنم که برای کسب اطلاع دقیقتر با شماره های پشتیبانی ما تماس بکیرید و مشاوره بگیرید.
۰۲۶-۳۴۷۲۵۲۲۱
۰۹۱۲۵۸۸۳۴۶۹
۰۹۳۶۰۰۳۸۶۳۳

بهفر ماشین البرز
2 سال قبل

سلام و درود
اگر منظورتون میزان حرارت کابین خشک کن هستش ،این حرارت بر اساس نوع محصول سفارشی سازی میشه .برای کسب اطلاع از بازه حرارتی دستگاه خشک کن کابینتی با شماره های مشاروه خرید ما تماس بگیرید.
۰۲۶-۳۴۷۲۵۲۲۱
۰۹۱۲۵۸۸۳۴۶۹
۰۹۳۶۰۰۳۸۶۳۳

فاطمه
2 سال قبل

با درود و احترام لطفا قیمت دستگاه خشک کن رو بفرمایید فقط میخوام حدود قیمت بیاد دستم

بهفر ماشین البرز
پاسخ به  فاطمه
2 سال قبل

سلام و عرض ادب
متاسفانه به دلیل نوسانات بازار نیمشه قیمت ثابتی رو در بخش نظرات اعلام کرد .با شماره های پشتیبانی تماس بگیرید .قیمت های به روز رو خدمتتون اعلام میکنند.

دکمه بازگشت به بالا
تماس باما