20 دقیقه مشاوره رایگان

09125883469

سرفصل مطالب:

دستگاه خشک‌کن بهفر ماشین البرز در سه مدل طراحی و تولیدشده و کلیه مشاغل کوچک و بزرگ را به‌راحتی پوشش می‌دهد. این نمونه ماشین‌آلات قابلیت رطوبت‌گیر انواع مواد غذایی و شیمیایی را داشته و تمام‌اتوماتیک هستند. فرایند رطوبت‌گیری در ماشین‌آلات خشک‌کن این مجموعه با دقت بسیار بالا و به‌صورت کاملاً خودکار کنترل می‌شود. این قابلیت بهترین کیفیت رطوبت‌گیری را به تولیدکننده خواهد داد.

دستگاه خشک‌کن حرارتی یکی از روشهای رطوبط گیری صنعتی مواد غذایی و شیمیایی است.روش‌های بسیار زیادی برای رطوبت‌گیری مواد غذایی و شیمیایی وجود دارد. از رطوبت‌گیری طبیعی (آفتاب خشک و سایه‌خشک) گرفته تا روش‌های پیشرفته‌تر همانند دستگاه خشک‌کن تصعیدی یا ماکروویوی.

اما با توجه به شرایط کشور ایران و قیمت مناسب سوخت‌های فسیلی (گاز و گازوئیل) بهترین گزینه استفاده از دستگاه میوه خشک‌کن حرارتی است.از طرفی دستگاه خشک‌کن حرارتی ،محصول مورد نظر را با کیفیت به مراتب بهتر از روشهای ماکروویوی یا تصعیدی رطوبت گیری میکند.

این ماشین به دستگاه تولید چیپس میوه مشهور است که در خط تولید چیپس میوه هم کابرد دارد.در این مطلب در پایگاه دانش بهفر ماشین کرج انواع دستگاه خشک‌کن حرارتی را همراه با توضیحات کامل و قیمت  معرفی خواهیم کرد…

عکس 4 مقاله دستگاه خشک کن

جدول اطلاعات فنی ماشین آلات خشک کن

مدل دستگاه ابعاد برق مصرفی نوع هیتر قدرت هیتر تعداد کابین تعداد سبد ظرفیت
خشک کن تک کابین 100*150*230 1/5 کیلو وات،تک فاز 220 ولت برقی،گازی گازوئیلی 8000 کالری 1 کابین
خشک کن دو کابین 250*100*230 1/5 کیلو وات،تک فاز 220 ولت برقی،گازی،گازوئیلی 8000 کالری 2 کابین 200 الی 300 کیلوگرم
خشک کن تونلی 1200*250*300 7/5 کیلو وات گازی،گازوئیلی،برقی Column 5 Value 3 1 کابین تونلی 1000 عدد

انواع دستگاه خشک‌کن صنعتی حرارتی

1- دستگاه خشک‌کن تک کابین

 خشک‌کن تک کابین کمترین ظرفیت تولید را داشته و عمدتاً برای کارگاههای کوچک با تناژ تولید پایین استفاده می‌شود. شکل ظاهری این خشک‌کن‌ها شبیه به یخچال ساید بای ساید است. این نمونه دستگاه خشک کن مجهز به سنسور کنترل دما، سینی نسوز فلزی یا پلی اتیلنی و مشعل گازی، گازوئیلی یا المنت برقی است.

 برای توضیحات بیشتر و کسب اطلاع از قیمت خشک کن تک کابین ، به صفحه دستگاه خشک‌کن تک کابین مراجعه کرده یا با شماره های  پشتیبانی و مشاوره رایگان در زیر همین مطلب تماس بگیرید.

خشک کن تک کابین

مشاهده صفحه محصول

20 دقیقه مشاوره رایگان

026-34725221

09125883469

تماس از طریق واتس اپ

2-دستگاه خشک‌کن دو کابین:

این نمونه از خشک‌کن تفاوتی با نمونه تک کابین ندارد.تنها تفاوت  در ظرفیت تولید بالاتر است. ظرفیت رطوبت  گیری این ماشین بیشتر از نمونه تک کابین بوده ومجهز به دو قفسه سینی دار است.ماشین آلات خشک کن کابینی اتوماتیک بوده و فرایند کنترل دما با دقت بسیار بالا کنترل میشود.

برای کسب اطلاعات بیشتر  به صفحه دستگاه خشک‌کن کابینی مراجعه کرده و یا با شماره های پشتیبانی ومشاوره رایگان ما در زیر همین مطلب در ساعات اداری تماس بگیرید.

دستگاه خشک کن دو کابین (ویدیو)

خشک کن دو کابین

مشاهده صفحه محصول

20 دقیقه مشاوره رایگان

026-34725221

09125883469

تماس از طریق واتس اپ

3- دستگاه خشک‌کن تونلی

این نمونه خشک‌کن صنعتی برای کارخانه جات بزرگ و مجموعه های با تولید در تناژ بالا مورد استفاده قرار میگیرد. محصول از یک‌سوی تونل واردشده و از سمت دیگر تونل کاملاً رطوبت‌گیری و خارج می‌شود. در این نمونه از خشک کن صنعتی هیچ وقفه‌ ای در فرایند رطوبت‌گیری وجود ندارد.این دستگاه در دو مدل واگنی و نواری تولید و سفارشی سازی میشود که هر کدام کاربرد خاص خود را دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و قیمت  به صفحه دستگاه خشک‌کن تونلی در زیر همین مطلب مراجعه کرده و یا با شماره های پشتیبانی و مشاوره رایگان ما تماس بگیرید.

خشک کن تونلی

مشاهده صفحه محصول

20 دقیقه مشاوره رایگان

026-34725221

09125883469

تماس از طریق واتس اپ

دستگاه خشک‌کن حرارتی چیست؟

خشک‌کن حرارتی دستگاهی است که رطوبت انواع مواد غذایی و شیمیایی را با حرارت مصنوعی می‌گیرد.دقت رطوبت گیری این دستگاه بسیار بالا بوده و حرارت کابین با حساسیت زیادی قابل کنترل است.این روش سلامت ترین و بهترین روش در رطوبط گیری محصولات غذایی محسوب میشود.

دستگاه خشک کن حرارتی چیست؟

مشاهده دسته بندی ماشین آلات خشک کن

مزایایِ استفاده از دستگاه خشک‌کن صنعتی حرارتی نسبت به خشک کن های تصعیدی و مایکروویوی

 خشک‌کن تصعیدی:

درروش تصعیدی به‌جای حرارت (گرما) از برودت (سرما) استفاده می‌شود. ماشین‌آلات خشک‌کن تصعیدی پیچیده و گران‌قیمت بوده و تنها برای محصولات با حساسیت بالا استفاده می‌شوند. در این روش قیمت تمام‌شده محصول هم بسیار بالا است. درنتیجه استفاده از خشک‌کن تصعیدی برای بسیاری از تولیدکنندگان توجیه اقتصادی ندارد.

دستگاه خشک کن تصعیدی-مقاله دستگاه خشک کن

 خشک‌کن ماکروویوی:

خشک‌کن‌های ماکروویوی دقیقاً همانند یک ماکروویو آشپزخانه عمل کرده و از طریق پاشش امواج رادیویی ،محصول ما را خشک می‌کنند. در این روش سرعت رطوبت‌گیری بسیار بالا است. اما نکته اینجاست که این روش بسیاری از پروتئین‌ها و ویتامین‌های محصولات غذایی را از بین می‌برد.

محصولات غذایی که توسط امواج رادیویی رطوبت‌گیری می‌شوند از ارزش غذایی پایین‌تری برخوردار هستند. اما در خشک‌کن‌های حرارتی، دما بین 40 تا 50 درجه کنترل می‌شود که به‌هیچ‌عنوان به ویتامین‌ها و پروتئین‌ها آسیب نمی‌رساند.

دستگاه خشک کن مایکروویوی-مقاله دستگاه خشک کن

نکته 1: در بخش صادرات، محصولات غذایی خشک‌شده باید از یک استاندارد و چهارچوب بهداشتی جهانی پیروی کنند. با آسیب به مواد مغذی (ویتامین‌ها و پروتئین‌ها) این استاندارد از بین رفته و اجازه صادرات به این‌گونه محصولات غذایی داده نخواهد شد.

نکته 2: در بعضی محصولات غذایی خشک‌شده از مواد شیمیایی برای زیباتر کردن ظاهر محصول استفاده می‌شود. استفاده از این مواد شیمیایی ممنوع است. پس زیبایی را قربانی کیفیت نکنیم.

درروش خشک‌کن حرارتی کیفیت و سلامت محصول در بهترین حالت بوده و حتی از باقیمانده (پرتی) هم می‌توان به‌عنوان دم‌نوش استفاده کرد.

مزایایِ استفاده از بهترین مارک دستگاه میوه خشک کن صنعتی حرارتی نسبت به روش طبیعی

شاید این سؤال به وجود بیاید که چرا باید از خشک‌کن حرارتی صنعتی استفاده کرد. درروش رطوبت‌گیری طبیعی که نیازی به‌صرفه هزینه دستگاه و سوخت وجود ندارد؟

1-فضای کم

درروش رطوبت‌گیری طبیعی از گرمای نور خورشید (آفتاب خشک) یا جریان هوای طبیعی (سایه‌خشک) استفاده می‌شود. درروش آفتاب خشک نیاز به فضای مسطح زیاد و نور آفتاب است. این روش رطوبت‌گیری فصلی بوده و در فصول سرد سال کاربرد ندارد.

درروش سایه‌خشک هم نیاز به فضای بسیار زیاد و مسقف است. اما در خشک‌کن‌های صنعتی هیچ‌کدام از این محدودیت‌ها وجود نداشته و در هر فصل و فضای کوچک هم کاربرد دارد.

فضای محدود

2-سرعت رطوبت‌گیری

درروش طبیعی سرعت رطوبت‌گیری بسیار پایین است. اما درروش صنعتی سرعت تا چندین برابر افزایش پیدا میکند.کاهش زمان رطوبت گیری صرفه اقتصادی بیشتری دارد.از یک سو میزان محصول تولیدی هم افزایش پیدا میکند.

سرعت رطوبط گیری

3-کنترل دما

درروش طبیعی کنترلی بر دما وجود ندارد. اما در خشک‌کن صنعتی دما با حساسیت بسیار بالا قابل‌کنترل است. دستگاه خشک‌کن مجهز به حس‌گر کنترل دما بوده و به‌راحتی قابل‌برنامه‌ریزی است.حساسیت این حسگرها کمتر از یک درجه سانتیگراد است.در نتیجه احتمال آسیب یا سوختن محصول وجود ندارد.

کنترل دما

4-بهداشت بالا

درروش رطوبت‌گیری به روش خشک‌کن صنعتی، محصول موردنظر در یک فضای بسته و بهداشتی رطوبت‌گیری می‌شود. در نتیجه بدون گردوغبار یا اجسام خارجی خواهد بود. محصول نهایی کیفیت و زیبایی بیشتری داشته و مشتری پسند تر است.

بهداشت بالا

دستگاه خشک کن میوه قیمت

برای کسب اطلاع از قیمت انواع قیمت دستگاه میوه خشک کن گازی و برقی شرکت بهفر ماشین البرز با پشتیبانی و مشاوره آنلاین ما تماس بگیرید.

موارد استفاده چیپس میوه

1- همراه با آجیل و خشکبار
2-شیرینی فروشی‌ها
3-مهمانی‌ها (جایگزین میوه‌های فصل‌های مختلف)

مزایای استفاده از میوه خشک‌شده:

1-استفاده از انواع میوه در 4 فصل سال:

عمر میوه خشک‌شده چندین برابر نمونه تازه آن است درنتیجه می‌توان از انواع میوه در 4 فصل سال استفاده کرد. به‌طور مثال استفاده از توت‌فرنگی خشک‌شده در فصل زمستان.

2-حمل‌ونقل آسان‌تر

رطوبت گرفته‌شده از بدنه میوه حجم و وزن میوه را کاهش می‌دهد. از طرفی نگرانی برای ضربه خوردن به بدنه میوه و کاهش عمر آن‌هم وجود ندارد. از ین رو حمل‌ونقل ارزان‌تر و راحت‌تری را در پی خواهد داشت.

3- طول عمر بالا:

عمر میوه کوتاه است و شاید به چند هفته هم نرسد. عمر میوه خشک‌شده به چندین برابر نسبت به میوه تازه‌رسیده و نگرانی بابت فساد میوه را از بین می‌برد.

4- حفظ میوه‌های مازاد استفاده:

در بسیاری موارد حجم میوه‌های فصلی بیشتر از نیاز بازار است. از طرفی امکان دارد که این میوه‌های مازاد استانداردهای صادراتی را نداشته باشند. پس بهترین گزینه خشک‌کردن آن‌ها است. با این روش از میوه‌های مازاد سود خوبی به دست خواهید آورد.

مضرات دستگاه میوه خشک کن:

استفاده از دستگاه خشک کن میوه صنعتی هیچ گونه مضراتی نداشته و کاملا بهداشتی است.البته اگر محصول با دستگاه خشک کن متناسب با استانداردهای بهداشتی رطوبت گیری شده باشد.ماشین آلات خشک کن غیر استاندارد باعث از بین رفتن مواد مغذی و ویتامینهای میوه شده و حتی امکان سوختن محصول هم وجود دارد.

دستگاه میوه خشک کن و گیاه آلوئه ورا:

برای بسیار از خریداران این سؤال پیش میاید که ماشین‌آلات این مجموعه توانایی خشک‌کردن گیاه آلو ورا رو هم دارند؟ گیاه آلوئه ورا از نوع گیاهان با بدنه آب‌دار است. داخل برگ‌های این گیاه ژل طبیعی آوئه ورا وجود دارد. برای رطوبت‌گیری این ژل آب‌دار باید گیاه آلوئه ورا را به تکه‌های کوچک اسلایس کرد.

چرا بهفر ماشین کرج؟

1-مشاوره رایگان قبل از خرید

قبل از خرید به‌صورت حضوری یا تلفنی کلیه راهنمایی‌ها برای بهترین انتخاب به مشتریان عزیز ارائه می‌شود.

مشاوره رایگان قبل از خرید

2-ساخت دستگاه

در مراحل ساخت متخصصان ما به‌صورت مستمر با مشتریان عزیز در تعامل بوده و بسته به نیاز مشتری دستگاه موردنظر را کاملاً سفارشی‌سازی می‌کنند.

3-آزمودن کیفیت

قبل از تحویل کلیه ماشین‌آلات آزمایش‌شده و تست کیفیت می‌شود.

آزمون کیفیت

4-تحویل با نظارت مشتری

در انتهای کار ماشین‌آلات بااحتیاط، همراه با نظارت خریدار بارگیری شده و برای تحویل به محل موردنظر فرستاده می‌شود.

تحویل با نظارت مشتری

4-نصب و راه‌اندازی خط تولید

گروه بهفر ماشین در صورت درخواست مشتری تکنسین‌های خود را باافتخار به محل نصب اعزام کرده و کلیه مراحل نصب، آموزش و راه‌اندازی را انجام می‌دهد.

نصب و راه اندازی خط تولید

5-خدمات پس از فروش

بهفر ماشین اطلس البرز 18 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش واقعی را به مشتریان عزیز ارائه می‌دهد.

خدمات پس از فروش

منابع این مطلب:

دانلود pdf مطلب

دانلود پی دی اف صفحه

دانلود کاتالوگ بهفر ماشین

دانلود کاتالوگ
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]