دستگاه سایز بندی حبوبات

دستگاه سایز بندی حبوبات

دستگاه سایز بندی حبوبات یا دستگاه بوجاری بهفر ماشین یکی از ماشین‌آلات تولیدی این مجموعه باقدرت پاک‌کنندگی و سایز بندی انواع دانه گیاهان است.به عنوان مثال میتوان به پاک کردن و سایز بندی انواع لوبیا ،ذرت،کینوا… اشاره کرد.

پاک و سایزبندی حبوبات دستی کاری طاقت‌فرسا بوده که نیاز به نیروی انسانی و صرف وقت و هزینه بالا است.اما با خرید یک دستگاه سایزبندی حبوبات صنعتی ،این فرایند با سرعت و دقت بیشتر انجام می‌شود.

در این مطلب دستگاه بوجاری یا سایز بندی حبوبات بهفر ماشین را همراه با توضیحات کامل و همراه با شماره های مشاوره خرید معرفی خواهیم کرد…

این دستگاه به‌تنهایی قابلیت پاک کردن انواع حبوبات را تا 85% دارد.

دستگاه سایز بندی حبوبات

ماشین‌آلات بوجاری، مجهز به دوسرند هستند. اما دستگاه سایز بندی حبوبات بهفر ماشین مجهز به 3 سرند بوده و قدرت پاک کردن بسیار بیشتری را به نسبت نمونه‌های 2 سرند دارد.

نحوه کارکرد دستگاه سایزبندی حبوبات

1-تابلو برق:

تابلو برق دستگاه وظیفه تقسیم انرژی الکتریکی را به عهده دارد. یکی از قابلیت‌ها کاربردی دستگاه سایز بندی حبوبات استفاده از برق تک فاز و یا سه فاز است. این قابلیت انعطاف‌پذیری این ماشین را افزایش می‌دهد.

قابلیت استفاده از برق تک فاز امکان راه‌اندازی این دستگاه را در مکان های غیر صنعتی پرهزینه از بین خواهد برد. البته باید این نکته را در نظر گرفت که عمر مفید الکتروموتورهای سه فاز بیشتر از نمونه تک فاز است.

2-مخزن دستگاه:

حبوبات به‌صورت دستی یا توسط بالابر به داخل مخزن دستگاه ریخته می‌شود.

دستگاه بوجاری قابلیت پاک کردن و یا سایز بندی انواع حبوبات و غلات را دارد.

3-خروجی مخزن دستگاه سایز بندی حبوبات :

در زیر خروجی مخزن یک ترانس ویبره قرارداد. این ترانس از پایین به دو فنر و از بالا به قطعه خروجی دستگاه متصل است. وظیفه این ترانس ایجاد لرزش در خروجی دستگاه است. این لرزش حرکت دانه های محصول را سرعت می‌بخشد. محصول بر روی این ویبره حرکت کرده و به درون محفظه باد ریخته می‌شود.

4-سرند اول (محفظه باد):

در پشت این محفظه یک فن قدرتمند قرار دارد. گردش هوای تولیدشده از این فن به محصول در حال ریزش برخورد کرده و گردوغبار دانه های حبوبات را از خروجی روبروی فن خارج می‌کند.

مابقی اضافات (کاه و کلش) که از سوراخ‌های خروجی محفظه باد بزرگ‌تر هستند، از طریق خروجی دوم این محفظه به بیرون هدایت می‌شوند. مابقی محصول بر روی سرند دومرحله‌ای ریخته می‌شود.

مش ها یا سرندهای دستگاه را میتوان بر اساس سایز انوع حبوبات سفارشی سازی کرد.

سرند دومرحله‌ای:

در زیر این سرند یک الکتروموتور قرار دارد که نیروی خود را از طریق یک تسمه به سرند دومرحله‌ای منتقل می‌کند. انتقال قدرت گردشی این الکتروموتور باعث لرزش سرند و شروع عملیات بوجاری می‌شود.

4-سرند دوم:

دانه حبوبات بر روی سرند دوم ریخته می‌شود. مشها (سوراخ‌ها) ی سرند دوم، مخصوص جداسازی اضافات سنگین و بزرگ‌تر از دانه حبوبات هستند. اضافات بر روی سرند باقی‌مانده و از خروجی اول خارج می‌شوند.

5-سرند سوم:

مش‌های این سرند کوچک‌تر از مش‌های سرند دوم و بزرگ‌تر دانه‌های محصول هستند. در این مرحله هم میزان قابل‌توجهی از اضافات گرفته‌شده و از خروجی دوم دستگاه خارج می‌شود.

6-خروجی نهایی دستگاه سایز بندی حبوبات:

محصول پاک‌شده به پایین ریخته و از خروجی سوم دستگاه خارج می‌شود. در این مرحله محصول ما تا 85% پاک‌شده است. مابقی اضافات توسط نوار نقاله بازبینی خط تولید و فراوری حبوبات و به‌صورت چشمی جداسازی می‌شود.

قیمت دستگاه سایز بندی حبوبات

برای کسب اطلاع از قیمت خرید دستگاه سایز بندی حبوبات با بخش پشتیبانی و مشاوره آنلاین ما تماس بگیرید.

مشاوره رایگان قبل از خرید

قبل از خرید به‌صورت حضوری یا تلفنی کلیه راهنمایی‌ها برای بهترین انتخاب به مشتریان عزیز ارائه می‌شود.

ساخت دستگاه

در مراحل ساخت متخصصان ما به‌صورت مستمر با مشتریان عزیز در تعامل بوده و بسته به نیاز مشتری دستگاه موردنظر را کاملاً سفارشی‌سازی می‌کنند.

آزمودن کیفیت

قبل از تحویل کلیه ماشین‌آلات آزمایش‌شده و تست کیفیت می‌شود.

تحویل با نظارت مشتری

در انتهای کار ماشین‌آلات بااحتیاط، همراه با نظارت خریدار بارگیری شده و برای تحویل به محل موردنظر فرستاده می‌شود.

نصب و راه‌اندازی خط تولید

گروه فنی بهفر ماشین به محل موردنظر اعزام‌شده و با دقت دستگاه یا خط تولید را مونتاژ و راه‌اندازی می‌کنند.

خدمات پس از فروش

بهفر ماشین اطلس البرز ۱۸ ماه گارانتی و ۱۰ سال خدمات پس از فروش واقعی را به مشتریان عزیز ارائه می‌دهد.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
تماس باما