خط تولید سبزی خشک

خط سبزی خشک شده-عکس سر صفحه

خط تولید سبزی خشک یکی از خطوط تولیدی شرکت بهفر ماشین البرز است. این خط با بالاترین استانداردهای بهداشتی طراحی و تولید می‌شود. سبزی تازه عمر کوتاهی داشته و به‌سرعت فاسد و پلاسیده می‌شود. یکی از بهترین روش‌ها برای افزایش طول عمر سبزی، خشک‌کردن آن است.

سبزی به دو روش طبیعی و مصنوعی رطوبت‌گیری می‌شود که روش مصنوعی (خط تولید و بسته‌بندی سبزی خشک‌شده) برای مصارف صنعتی و حجم بالا سبزی مورداستفاده قرار می‌گیرد. در این مطلب در پایگاه دانش بهفر ماشین خط کامل تولید سبزی خشک‌شده را با توضیحات کامل و قیمت هر دستگاه معرفی خواهیم کرد

 

معرفی خط تولید سبزیجات خشک شده

1-دستگاه شستشو سبزی

در ابتدای خط 3 دستگاه شستشو سبزی قرار گرفته که هر کدام وظیفه مخصوص به خود را دارد…

دستگاه شستشو اول( گل گیر سبزیجات):

در این مرحله سبزی در داخل وان دستگاه ریخته شده و کاملا گل گیری می‌شود. این دستگاه مجهز به یک پمپ آب و یک موتور برای گردش بالابر دستگاه است.این دستگاه نیاز به یک کمپرسور باد هم دارد.آب درون دستگاه توسط پمپ آب به گردش در میاید. به طور هم زمان هوا توسط کمپرسور باد و با فشار ،وارد آب شده و حباب سازی می‌کند.

این فرایند ضمن گل گیری بهتر ،باعث حرکت سبزی به سمت بالابر می‌شود. این بالابر محصول گل گیری شده را به مرحله بعدی شستشو منتقل میکند.برای مشاهده توضیحات کامل و قیمت، به صفحه محصول موردنظر در زیر همین مطلب مراجعه بفرمایید.

  دستگاه شستشو سبزی (ویدیو)

دستگاه شستشو دوم (انگل زدا):

کارکرد دستگاه شستشو دوم در خط تولید سبزی خشک هیچ تفاوتی با دستگاه شستشو گل گیر ندارد. تنها تفاوت در استفاده از ماده انگل زدا است که بسته به منطقه و شهر موردنظر و با استانداردهای بهداشتی سازمان بهداشت کشور تعیین می‌شود.

به‌طور مثال در بعضی شهرها میزان آلودگی میوه و سبزی جات بیشتر است. درنتیجه از مواد انگل زدا قوی‌تر و مراحل شستشو بیشتر استفاده می‌شود. برای مشاهده توضیحات کامل و قیمت، به صفحه محصول موردنظر در زیر همین مطلب مراجعه بفرمایید.

دستگاه شستشو سوم:

در این مرحله شستشو نهایی  انجام شده و مواد شیمیایی و آلودگی‌های باقی‌مانده بر روی سبزی پاک میشود. سبزی شسته شده توسط نوار نقاله دستگاه به مرحله بعدی منتقل می‌شود. برای مشاهده توضیحات کامل و قیمت، به صفحه محصول موردنظر در زیر همین مطلب مراجعه بفرمایید.

2-نوار استیل آب کشی:

در این مرحله از خط تولید سبزی خشک محصول بر روی نوار استیل آب‌کشی قرارگرفته و با دوش های تعبیه‌شده روی دستگاه، آب‌کشی نهایی می‌شود. محصول ما بعد از گذر از نوار استیل آب‌کشی فاقد هرگونه آلودگی شیمیایی یا باکتریایی است. برای مشاهده توضیحات کامل و قیمت، به صفحه محصول موردنظر در زیر همین مطلب مراجعه بفرمایید.نوار استیل آب کش

2-دستگاه آبگیر سانتریفیوژ در خط تولید سبزی خشک:

در تولید سبزی خشک‌شده صنعتی، حجم محصول بسیار بالا است. رطوبت باقی‌مانده حاصل از شستشو سبزی، این حجم بالای محصول را آسیب‌پذیر کرده و سرعت خراب شدن و گندیدگی را افزایش می‌دهد. درنتیجه باید بلافاصله آب روی سبزی گرفته شود.

در این مرحله سبزی داخل آبگیر سانتریفیوژ ریخته شده و توسط نیروی گریز از مرکز و با سرعت‌بالا رطوبت‌گیری می‌شود. این دستگاه مجهز به یک مخزن قابل گردش است. سبد سبزی در داخل مخزن قرارگرفته و باقدرت یک الکتروموتور به گردش درمیاید. نیروی گریز از مرکز آب را از بدنه سبزی جدا می‌کند.

آب گیر سانتریفیوژ بسته به نیاز مشتری در دو نوع استیل و آهنی قابل ساخت و تحویل است. سبزی رطوبت‌گیری شده به مرحله بعدی منتقل می‌شود. برای مشاهده توضیحات کامل و قیمت، به صفحه محصول موردنظر در زیر همین مطلب مراجعه بفرمایید.

نکته: سرعت دور دستگاه آبگیر سانتریفیوژ ثابت است. اما می‌توان بر اساس نیاز و خواسته مشتری، دور دستگاه را قابل‌کنترل و برنامه‌ریزی کرد.

در این مرحله می‌توان سبزی را به‌صورت تازه و دستی بسته‌بندی کرده و روانه بازار فروش (رستوران‌ها، فست فودها..) کرد. در صورت تمایل به عرضه مستقیم سبزی تازه، یک دستگاه شرینگ پک کابینی به خط تولید اضافه خواهد شد.

3-دستگاه شرینگ پک کابینی:

دستگاه شرینگ پک کابینی به‌منظور بسته‌بندی انواع ظروف یک‌بارمصرف استفاده می‌شود. این دستگاه ورودی ظرف موردنظر را به‌راحتی پک و بسته‌بندی می‌کند. کارکرد این دستگاه نیمه اتوماتیک بوده و نیاز به یک اپراتور دارد. برای مشاهده توضیحات کامل و قیمت، به صفحه محصول موردنظر در زیر همین مطلب مراجعه بفرمایید.

4-دستگاه خشک کن

در این مرحله سبزی رطوبت‌گیری شده به داخل دستگاه خشک‌کن منقل شده و به‌طور کامل خشک می‌شود. شرکت بهفر ماشین البرز 3 مدل از دستگاه خشک‌کن حرارتی را تولید و روانه بازار می‌کند. در ادامه به توضیح و معرفی انواع دستگاه خشک‌کن این شرکت خواهیم پرداخت.

خشک‌کن تک کابین:

این نمونه برای تولید محصول با ظرفیت پایین طراحی‌شده است. خشک‌کن تک کابین مجهز به سینی های فلزی با توری‌های پلی‌اتیلن نسوز است. سبزی بر روی این توری‌ها قرارگرفته و به‌صورت کشویی وارد دستگاه می‌شود.

این دستگاه با کمک نیروی گرمایشی قدرت گرفته از یک مشعل، گازی، گازوئیلی و یا المنت برقی، سبزی را خشک می‌کند. دستگاه خشک‌کن تک کابین مجهز به سنسور کنترل دما است. برای مشاهده توضیحات کامل و قیمت، به صفحه محصول موردنظر در زیر همین مطلب مراجعه بفرمایید.

خشک‌کن دو کابین:

نحوه کار این دستگاه دقیقاً همانند نمونه تک کابین است. تنها تفاوت در ظرفیت خشک‌کن است که نمونه دو کابین ظرفیتی دو برابری در مقایسه با نمونه تک کابین دارد.برای مشاهده توضیحات کامل و قیمت، به صفحه محصول موردنظر در زیر همین مطلب مراجعه بفرمایید

خشک‌کن تونلی:

این نمونه خشک‌کن مناسب برای محصولات با تناژ بالا و کارخانه جات بزرگ تولیدکننده سبزی خشک است. خشک‌کن تونلی در دو مدل واگنی یا ریلی و نواری تولید می‌شود که هرکدام کارایی خاص خود را دارد.

اگر تولیدکننده به‌صورت تخصصی بر روی تولید سبزی خشک‌شده تمرکز داشته و علاقه‌ای به تولید میوه خشک نداشته باشد، نمونه نواری بهترین گزینه محسوب می‌شود. اما اگر تنوع تولید بالا بوده و قصد تولید انواع میوه خشک‌شده را هم داشته باشیم ،نمونه واگنی یا ریلی مناسب‌تر است.

سبزی خشک‌شده به مخزن دستگاه بسته‌بندی توزین دار منتقل می‌شود. برای مشاهده توضیحات کامل و قیمت، به صفحه محصول موردنظر در زیر همین مطلب مراجعه بفرمایید.

دستگاه بسته‌بندی توزین دار:

ماشین‌آلات بسته‌بندی توزین دار بهفر ماشین در ظرفیت‌های مختلف تولید و سفارشی‌سازی‌ می‌شوند. این ماشین‌آلات تمام‌اتومات بوده و برای بسته‌بندی نیازی به نیروی انسانی ندارند. برای مشاهده توضیحات کامل و قیمت، به صفحه محصول موردنظر در زیر همین مطلب مراجعه بفرمایید.

سوالات متداول:

نحوه کارکردخط تولید سبزی خشک چگونه است؟

1 – شستشو سبزی 2- آب کشی سبزی 3- آبگیری سبزی 4- خشک کردن سبزی توسط دستگاه خشک کن 5- بسته بندی سبزی توسط دستگاه بسته بندی

ماشین آلات بسته بندی از نوع تمام اتوماتیک هستند؟

بله .با یک بار برنامه ریزی دستگاه به صورت خودکار اقدام به بسته بندی سبزی خشک میکند.

مشاوره رایگان قبل از خرید

قبل از خرید به‌صورت حضوری یا تلفنی کلیه راهنمایی‌ها برای بهترین انتخاب به مشتریان عزیز ارائه می‌شود.

ساخت دستگاه

در مراحل ساخت متخصصان ما به‌صورت مستمر با مشتریان عزیز در تعامل بوده و بسته به نیاز مشتری دستگاه موردنظر را کاملاً سفارشی‌سازی می‌کنند.

آزمودن کیفیت

قبل از تحویل کلیه ماشین‌آلات آزمایش‌شده و تست کیفیت می‌شود.

تحویل با نظارت مشتری

در انتهای کار ماشین‌آلات بااحتیاط، همراه با نظارت خریدار بارگیری شده و برای تحویل به محل موردنظر فرستاده می‌شود.

نصب و راه‌اندازی خط تولید

گروه فنی بهفر ماشین به محل موردنظر اعزام‌شده و با دقت دستگاه یا خط تولید را مونتاژ و راه‌اندازی می‌کنند.

خدمات پس از فروش

بهفر ماشین اطلس البرز ۱۸ ماه گارانتی و ۱۰ سال خدمات پس از فروش واقعی را به مشتریان عزیز ارائه می‌دهد.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
تماس باما