دستگاه خشک کن خرمالو

دستگاه خشک کن خرمالو

دستگاه خشک کن خرمالو، شفتالو، آلبالو، آلو، زردآلو و دیگر میوه های تابستانی با ظرفیت های مختلف برای مشاغل و خطوط تولید کارخانه ای، کارگاهی و مشاغل خانگی مورد استفاده قرار میگیرد. خشک کن های میوه و سبزی از انواع دستگاه هایی هستند که در این چند سال اخیر به سبب تغییر ذائقه‌ها و بازار مصرف عالی این محصولات بسیار مورد توجه کارآفرینان صنایع غذایی قرار گرفته است.

این ماشین به دستگاه تولید چیپس میوه هم مشهور است که در خط تولید چیپس میوه هم کاربرد داد.

این ماشین آلات ساخت ایران بوده و با شرایط جوی ایران هماهنگ هستند. ضمناً وجود منبع غنی از میوه و سبزیجات سبب سهولت در تهیه مواد اولیه این خطوط شده است. خرمالو از انواع میوه های فراوان با ویتامین های زیاد است که مصرف آن به صورت خام و خشک شده بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

عکس 1 مقاله دستگاه خشک کن خرمالو
 

مشخصات فنی دستگاه خشک کن خرمالو

انواع خشک کن های میوه و سبزیجات شامل خشک کن های کابینی(تک کابین، دو کابین)و خشک کن تونلی( واگنی و نواری) بوده و جهت استفاده در خطوط تولید میوه و سبزی خشک مورد استفاده قرار میگیرند. در ادامه به مشخصات انواع دستگاه خشک کن خرمالو خواهیم پرداخت. برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با کارشناسان بهفر ماشین اطلس البرز در ساعات اداری تماس بگیرید.

این خشک کن ها دارای رطوبت سنج، آلارم بالا رفتن رطوبت داخل دستگاه و تابلو برق هوشمند و دریچه خروجی رطوبت داخل دستگاه میباشد.حال سوالاتی از قبیل ابعاد خشک کن های مختلف چقدر است؟ میزان محصول خروجی دستگاه خشک کن میوه به چه میزان است؟ و یا ظرفیت دستگاه های خشک کن چقدر است؟ پیش میاید که در ادامه به جواب این سوالات خواهیم پرداخت .

جدول مشخصات فنی دستگاه خشک کن خرمالو

دستگاه خشک کن تک کابیندستگاه خشک کن خرمالو دو کابیندستگاه خشک کن تونلی خرمالو
ابعاد : 150*100*230ابعاد : 250*100*230ابعاد :6،12،18 طول، عرض 2متر، و ارتفاع 2.5متر
نوع هیتر: برقی یا مشعل گازی یا گازوئیلینوع هیتر: برقی یا مشعل گازی یا گازوئیلینوع هیتر: مشعل گازی یا گازوئیلی
تعداد سینی ها : 17تعداد سینی ها : 34تعداد سینی ها : 221 در خشک کن تونلی 12 متری
ابعاد سینی ها : 80*80ابعاد سینی ها : 80*80ابعاد سینی ها : 80*80

انواع دستگاه خشک‌کن میوه خرمالو

1-دستگاه خشک‌کن تک کابین

این دستگاه کوچکترین دستگاه خشک‌کن بهفر ماشین اطلس البرز محسوب شده و گزینه خوبی برای مشاغل خانگی و کوچک است. دستگاه خشک‌کن میوه خرمالو تک کابین مجهز به یک اتاقک فلزی عایق‌بندی شده با پشم سنگ است که پرتی حرارت را به حداقل می‌رساند.این عایق بندی هزینه های مصرف انرژی را تا حد زیادی کاهش میدهد.

اتاقک خشک‌کن با رنگ پودری کوره ای پوشانده شده است. این رنگ توسط یک کوره مخصوص حرارت داده می‌شود. درنتیجه مقاومت بسیار بیشتری به نسبت رنگ‌های روغنی داشته و ضربه‌پذیری بالاتری هم دارد. حرارت این دستگاه توسط یک مشعل گازی، گازوئیلی یا المنت برقی تأمین می‌شود که بسته به محل استفاده دستگاه و نیاز مشتری سفارشی‌سازی می‌شود.

به‌طور مثال المنت برقی مخصوص مکان‌هایی است که امکان دسترسی به گاز شهری یا سوخت گازوئیل وجود ندارد. حرارت این مشعل توسط یک فن سانتریفیوژ به داخل کابین منتقل‌شده و اسلایسهای میوه خرمالو را در داخل سینی‌های فلزی خشک می‌کند.

 بر روی سینی‌ها خشک‌کن یک توری از جنس پلی اورتان یا پلی‌اتیلن  قرار دارد که از چسبیدن اسلایسهای خرمالو به سینی های دستگاه جلوگیری می‌کند. حرارت داخل اتاقک توسط یک ترموستات کنترل دما و با دقت بسیار بالا  کنترل می‌شود. این دستگاه مجهز به یک دریچه خروجی در سقف آن است که حرارت و رطوبت اضافی را از کابین خارج می‌کند. این دریچه می‌تواند به دو شکل دستی و اتوماتیک طراحی شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های پشتیبانی و مشاوره رایگان ما در ساعات اداری ( 8 صبح تا 7 بعد از ظهر) تماس بگیرید.

دستگاه خشک‌کن میوه خرمالو بهفر ماشین قابلیت راه اندازی در مکانهای غیر صنعتی رادارد.

2-دستگاه خشک‌کن دو کابین

این نمونه خشک‌کن خرمالو همان نمونه تک کابین اما با ظرفیت تولید بالاتر است. خشک‌کن خرمالو دو کابین مجهز به 2 اتاقک رطوبت‌گیر است. نمونه ماشین‌آلات خشک‌کن خرمالو مجهز به هوش مصنوعی بوده و تنها نیاز به ‌یک‌بار برنامه‌ریزی برای رطوبت‌گیری دارند.

همچنین این ماشین‌آلات قابلیت خشک‌کردن انواع مواد غذایی و شیمیایی را دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های پشتیبانی و مشاوره رایگان ما از ساعت 8 صبح تا 7 بعد از ظهر تماس بگیرید.

کلیه دستگاه‌های خشک‌کن میوه خرمالو  بهفر ماشین قابلیت سفارشی سازی بر اساس کارکرد با برق تک فاز و یا 3 فاز رادارند.

3-دستگاه خشک‌کن تونلی خرمالو

خشک‌کن تونلی ظرفیت تولید بسیار بیشتری به نسب نمونه‌های کابینی دارد .ازاین‌رو بهترین گزینه برای کارخانه جات بزرگ تولیدکننده انواع میوه خشک‌شده محسوب می‌شود.این دستگاه با شکل ظاهری و مکانیسم کاملاً متفاوت به نسبت مدل‌های کابینی ،به روش کانتینیوز یا بدون وقفه اسلایسهای خرمالو را رطوبت‌گیری می‌کند.

البته این دستگاه همانند نمونه‌های کابینی از نیروی گرمایشی برای خشک‌کردن محصول استفاده می‌کند.دستگاه خشک‌کن میوه خرمالو تونلی در دو مدل واگنی و نواری طراحی و تولید می‌شود.برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های پشتیبانی و مشاوره رایگان ما در ساعات اداری تماس بگیرید.

قیمت دستگاه خشک کن خرمالو

جهت دریافت قیمت ماشین آلات خشک کن و بسته بندی میوه خشک با شماره های پشتیبانی و مشاوره رایگان ما در ساعات اداری تماس بگیرید. بهفر ماشین اطلس البرز تولید کننده دستگاه های میوه خشک کن و بسته بندی و سازنده ماشین آلات خطوط تولید میوه خشک، سبزی خشک و دیگر محصولات صنایع غذایی بوده که از پر طرفداران خطوط تولید مد نظر کارآفرینان محسوب میشود.

فروش دستگاه خشک کن خرمالو

بهترین جایگزین تنقلات مضر و شیمیایی، میوه خشک و خشکبار مغذی است.بهفرماشین اطلس البرز، طراحی و ساخت ماشین آلات مربوط به این موارد را در سالهای اخیر آغاز و به بهترین نحو ادامه می دهد. انواع دستگاه های خشک کن ، دو کابین، تک کابین، تونلی، دستگاه های شستشوی سبزی و میوه ، اسلایسر خرد کن سبزی، دستگاه های بسته بندی میوه خشک و سبزی خشک از آن جمله میباشند.

جهت دریافت شرایط فروش و سفارش و تحویل با کارشناسان بهفر ماشین اطلس البرز در ساعات اداری تماس حاصل فرمایید.

نصب دستگاه خشک کن خرمالو

پس از طراحی و تولید دستگاه خشک کن خرمالو ،کارشناسان ما در محل حضور یافته و دستگاه را با دقت نصب و راه اندازی میکنند.جهت نصب ماشین آلات خشک کن و تست و راه اندازی دستگاه ها از تکنسین های مجرب بهفرماشین اطلس البرز مشاوره بگیرید.

 بیشتر میوه ها با پوست خشک میشوند.در نتیجه قبل اسلایس و رطوبت گیری ، باید در مرحله اول کاملاً شسته شده و سپس ضدعفونی شوند.این فرایند توسط خط شستشو میوه و سبزی بهفر ماشین انجام خواهد شد که کیفیت بهداشتی محصول نهایی را بالا خواهد برد.در این خط آلودگی های خرمالو صد در صد از بین رفته  و هیچ آسیبی هم به پوست و بافت میوه و سبزی وارد نخواهد شد.

اسلایس یا برش میوه مرحله بعدی در فرایند تولید میوه خشک شده  هست. برش های میوه خرمالو  باید ضخامت یک اندازه داشته باشد. سپس اسلایس میوه ها داخل سینی ها چیده شده و داخل دستگاه خشک کن قرار میگیرند.بعد از اتمام رطوبت گیری محصول آماده بسته بندی است.

 

دستگاه های بسته بندی میوه خشک

دستگاه های بسته بندی گرانول، میوه و سبزی خشک و .. به صورت توزین دار تولید می شوند. تکنولوژی ساخت آنها در دو نوع پنوماتیک، مکانیک است . برای مشاغل خانگی و کارگاهی دستگاه های پنوماتیک تولید و برای خطوط تولید کارخانه ای از تکنولوژی مکانیک استفاده می شود.

 

خط تولید میوه های خشک شده در یک نگاه

خطوط تولید از ماشین آلات ذیل تشکیل می شود…

دستگاه شستشوی میوه و سبزیجات : سه تا شش دستگاه.

دستگاه نوار استیل آبکشی : شستشوی نهایی.

دستگاه آبگیر سانتریفیوژ : این دستگاه را برای شستشوی سبزیجات استفاده می کنند. رطوبت سبزیجات حذف می شود. و آماده خرد شدن می شوند.

دستگاه اسلایسر : برای حلقه حلقه کردن یا نگینی خرد کردن یا خلالی کردن میوه ها استفاده می شود.

دستگاه خردکن سبزیجات بشقابی : سبزیجاتی که قرار است خشک شوند و برای مصارف گوناگون استفاده شود لازم است خرد شده و بعد خشک شوند. برای این کار از خردکن بشقابی استفاده می شود.

مشاوره رایگان قبل از خرید

قبل از خرید به‌صورت حضوری یا تلفنی کلیه راهنمایی‌ها برای بهترین انتخاب به مشتریان عزیز ارائه می‌شود.

ساخت دستگاه

در مراحل ساخت متخصصان ما به‌صورت مستمر با مشتریان عزیز در تعامل بوده و بسته به نیاز مشتری دستگاه موردنظر را کاملاً سفارشی‌سازی می‌کنند.

آزمودن کیفیت

قبل از تحویل کلیه ماشین‌آلات آزمایش‌شده و تست کیفیت می‌شود.

تحویل با نظارت مشتری

در انتهای کار ماشین‌آلات بااحتیاط، همراه با نظارت خریدار بارگیری شده و برای تحویل به محل موردنظر فرستاده می‌شود.

نصب و راه‌اندازی خط تولید

گروه فنی بهفر ماشین به محل موردنظر اعزام‌شده و با دقت دستگاه یا خط تولید را مونتاژ و راه‌اندازی می‌کنند.

خدمات پس از فروش

بهفر ماشین اطلس البرز ۱۸ ماه گارانتی و ۱۰ سال خدمات پس از فروش واقعی را به مشتریان عزیز ارائه می‌دهد.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
تماس باما