دستگاه خشک کن نارگیل

دستگاه خشک کن نارگیل

دستگاه خشک کن نارگیل از تولیدات مجموعه بهفر ماشین البرز با  قابلیت رطوبت گیری در حجم و وزن بالا و در اشل صنعتی طراحی و تولید میشود.این نمونه ماشین آلات از روش رطوبت گیری حرارتی ملایم برای خشک کردن انواع مواد غذایی و شیمیایی استفاده میکنند.

دستگاه خشک‌کن نارگیل برای تولید محصول نارگیل خشک و پودر نارگیل مورد استفاده قرار میگیرد. دستگاه های خشک کن میوه و سبزیجات در مدل های مختلفی تولید می شوند. حتماً موارد استفاده نارگیل خشک پودر شده را در موارد مختلف دیده اید. محصولی با خواص و فواید فراوان با بازار مصرف عالی .

کالری و چربی موجود در نارگیل حدود 133 گرم میباشد و روزانه میزان دریافت این مقدار چربی به اندازه 78 گرم از نارگیل مناسب است. این محصول فیبر بالا و بدون کلسترول دارد. آهن و سایر مواد معدنی در نارگیل به وفور یافت می شود. اما در ادامه به بررسی خواص بیشتری از آن می پردازیم که دلیل سودآور بودن این محصول خواهد بود.

این ماشین به دستگاه تولید چیپس میوه هم مشهور است که در خط تولید چیپس میوه هم کاربرد داد. در این مطلب در پایگاه دانش بهفر ماشین البرز انواع دستگاه خشک کن پودر نارگیل این مجموعه را با توضیحات کامل و لینک خرید معرفی میکنیم…

عکس 1 صفحه مقاله دستگاه خشک کن پودر نارگیل
 

انواع دستگاه خشک کن پودر نارگیل

1-دستگاه خشک کن پودر نارگیل تک کابین:

این دستگاه کوچکترین دستگاه خشک‌کن بهفر ماشین اطلس البرز محسوب شده و گزینه خوبی برای مشاغل خانگی و کوچک است. دستگاه خشک‌کن پودر نارگیل تک کابین مجهز به یک اتاقک فلزی عایق‌بندی شده با پشم سنگ است که پرتی حرارت را به حداقل می‌رساند.این عایق بندی هزینه های مصرف انرژی را تا حد زیادی کاهش میدهد.

اتاقک خشک‌کن با رنگ پودری کوره ای پوشانده شده است. این رنگ توسط یک کوره مخصوص حرارت داده می‌شود. درنتیجه مقاومت بسیار بیشتری به نسبت رنگ‌های روغنی داشته و ضربه‌پذیری بالاتری هم دارد. حرارت این دستگاه توسط یک مشعل گازی، گازوئیلی یا المنت برقی تأمین می‌شود که بسته به محل استفاده دستگاه و نیاز مشتری سفارشی‌سازی می‌شود.

به‌طور مثال المنت برقی مخصوص مکان‌هایی است که امکان دسترسی به گاز شهری یا سوخت گازوئیل وجود ندارد. حرارت این مشعل توسط یک فن سانتریفیوژ به داخل کابین منتقل‌شده و اسلایسهای نارگیل را در داخل سینی‌های فلزی خشک می‌کند.

 بر روی سینی‌ها خشک‌کن یک توری از جنس پلی اورتان یا پلی‌اتیلن  قرار دارد که از چسبیدن اسلایسهای نارگیل به سینی های دستگاه جلوگیری می‌کند. حرارت داخل اتاقک توسط یک ترموستات کنترل دما و با دقت بسیار بالا  کنترل می‌شود. این دستگاه مجهز به یک دریچه خروجی در سقف آن است که حرارت و رطوبت اضافی را از کابین خارج می‌کند. این دریچه می‌تواند به دو شکل دستی و اتوماتیک طراحی شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های پشتیبانی و مشاوره رایگان ما در ساعات اداری ( 8 صبح تا 7 بعد از ظهر) تماس بگیرید.

مشخصات فنی خشک کن تک کابین:

ابعاد : 150*100*230 سانتیمتر (طول*عرض*ارتفاع)
برق مصرفی : 0.75 کیلووات ، تکفاز 220 ولت
تعداد سینی : 17
ابعاد سینی : 80*80
نوع هیتر : برقی (در صورت ساخت به شکل تمام برق : 11 کیلووات ساعت) ، مشعل گازی یا گازوئیلی با قدرت 8000 کالری
پتانسیل دستگاه : این کاملاٌ بستگی به نوع میوه دارد، نوع بافت میوه ها در جریان حجم آنها موثر است. به عنوان مثال میوه های مانند توت حجم بیشتری را در سینی ها میگیرند.

نسبت خشک به تر: برای میوه ها 1 به 10 است.

دستگاه خشک‌کن بهفر ماشین قابلیت راه اندازی در مکانهای غیر صنعتی رادارد.

2-دستگاه خشک‌کن دو کابین

این نمونه خشک‌کن نارگیل همان نمونه تک کابین اما با ظرفیت تولید بالاتر است. خشک‌کن نارگیل دو کابین مجهز به 2 اتاقک رطوبت‌گیر است. نمونه ماشین‌آلات خشک‌کن اسلایس نارگیل مجهز به هوش مصنوعی بوده و تنها نیاز به ‌یک‌بار برنامه‌ریزی برای رطوبت‌گیری دارند.

همچنین این ماشین‌آلات قابلیت خشک‌کردن انواع مواد غذایی و شیمیایی را دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های پشتیبانی و مشاوره رایگان ما از ساعت 8 صبح تا 7 بعد از ظهر تماس بگیرید.

مشخصات فنی خشک کن دو کابین

ابعاد : 2.5*1*2.3 متر.
برق مصرفی : 0.75 کیلووات تکفاز 220 ولت.
تعداد سینی:34
نوع هیتر : برقی (در صورت ساخت به شکل تمام برق : 11 کیلووات ساعت) ، مشعل گازی یا گازوئیلی با قدرت 8000 کالری.
نوع خشک کردن : حرارت غیر مستقیم.
پتانسیل دستگاه:این مورد همانطور که پیش تر نیز گفته شد، بستگی به نوع میوه یا سبزی دارد.

کلیه دستگاه‌های خشک‌کن نارگیل  بهفر ماشین قابلیت سفارشی سازی بر اساس کارکرد با برق تک فاز و یا 3 فاز رادارند.

3-دستگاه خشک‌کن تونلی

خشک‌کن تونلی ظرفیت تولید بسیار بیشتری به نسب نمونه‌های کابینی دارد .ازاین‌رو بهترین گزینه برای کارخانه جات بزرگ تولیدکننده انواع میوه خشک‌شده محسوب می‌شود.این دستگاه با شکل ظاهری و مکانیسم کاملاً متفاوت به نسبت مدل‌های کابینی ،به روش کانتینیوز یا بدون وقفه اسلایسهای نارگیل را رطوبت‌گیری می‌کند.

البته این دستگاه همانند نمونه‌های کابینی از نیروی گرمایشی برای خشک‌کردن محصول استفاده می‌کند.دستگاه خشک‌کن نارگیل تونلی در دو مدل واگنی و نواری طراحی و تولید می‌شود.برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های پشتیبانی و مشاوره رایگان ما در ساعات اداری تماس بگیرید.

مجوزهای راه اندازی خط تولیدمیوه خشک

مجوزها دو نوع هستند، مجوز تولید و مجوز بسته بندی. زمانی که می خواهید کسب و کاری را به خصوص در این زمینه تولید میوه خشک، راه اندازی کنید، باید مجوزهایی را از مراکز مربوطه تهیه بفرمایید.

مجوز تولید

برای دریافت این مجوز باید به جهاد کشاورزی استان خود مراجعه کنید و در بخش صنایع تبدیلی طرح خط تولید خود را و درخواست اینکه کسب و کارتان خانگی هست یا کارگاهی یا کارخانه ای توضیحاتی را ارائه می دهید. طی زمانی برای بازدید از خط و ماشین آلات و دستگاه ها مراجعه خواهند کرد.

اگر مشاغل خانگی باشد، مجوز مشاغل خانگی را دریافت خواهید کرد و اگر کسب و کار ما صنعتی یا نیمه صنعتی باشد مجوز آنها را می دهند.

زمان خشک کردن نارگیل ها

این زمان چندین بار با آزمایش و خطا بدست می آید. البته از آنجایی که بافت نارگیل سفت و ضمخت است، زمان خشک کردن این محصول بیش از بقیه خواهد بود. البته بستگی به ضخامت برش های این میوه نیز خواهد داشت. در دستگاهی مانند فر شاید 10 تا 15 دقیقه برای آنچه میل خانواده هست کافی باشد.

ولی یقیناً با دستگاه خشک کن که جهت کسب و کار شما هست، زمان متفاوت خواهد بود. به دو روش می توانید پودر نارگیل را تولید کنید، یا آن را رنده کرده و سپس خشک کنید یا خشک کنید و سپس پودر کنید.

دستگاه بسته بندی نارگیل پودری

انواع دستگاه های بسته بندی پودری تولید و عرضه می شوند. دستگاه های بسته بندی پودری سلفونی و دستگاه بسته بندی پودری به صورت قوطی (قوطی پر کن پودری) از آن جمله می باشند.

دستگاه بسته بندی ساشه پودر نارگیل

بسته بندی های تک نفره مدادی پودر نارگیل توسط دستگاه ساشه انجام می شود.

قیمت دستگاه خشک کن نارگیل

اجازه دهید در همین جا یک توضیح مختصری در مورد مفهوم مشاغل خانگی به شما ارائه دهیم. مشاغل خانگی صرفاً این نیست که در خانه کاری را راه اندازی کرده باشید. ممکن است یک مغازه کوچک یا یک سالن کوچک را برای کسب و کار خود در نظر بگیرید. این هم همان مفهوم مشاغل خانگی میباشد. داخل خانه بودن صرفاً به مفهوم مشاغل خانگی نیست، بلکه ظرفیت و حجم کار هست که آن را مشخص می کند.

نکته: می توانید در سامانه مشاغل خانگی جهاد دانشگاهی نیز ثبت نام کنید و یک سری تسهیلات دریافت کنید.

برای دریافت لیست قیمت انواع خشک کن ها با ما تماس بگیرید.

فروش دستگاه خشک کن نارگیل

جهت راه اندازی مشاغل مورد نظر پس از برآورد تمام هزینه ها و موارد و نکته های مهم این مشاغل، میبایست به خرید ماشین آلات آن کسب و کار بپردازید. پیش از سفارش و خرید حتماً از مشاوره کارشناسان بهره مند شوید.

نصب دستگاه خشک کن نارگیل

برای نصب و تست و راه اندازی دستگاه های خشک کن خود با محصولی که خودتان در نظر گرفتید از تکنسین های با تجربه بهفرماشین اطلس البرز کمک بگیرید.برای کسب اطلاع از آخرین قیمت دستگاه خشک‌کن تونلی یا واگنی میوه نارگیل مجموعه بهفر ماشین با شماره های پشتیبانی و مشاوره رایگان در ساعات اداری تماس بگیرید.

خواص پودر نارگیل

پس از اینکه حلقه های نارگیل را در سینی های خشک کن ها قرار دادید و آنها را داخل دستگاه گذاشتید. زمان تعیین شده از پیش را مشخص کردید و نارگیل ها به صورت خشک شده در آمدند توسط دستگاه های آسیاب آنها را به صورت پودر شده در می آورید.

مشاوره رایگان قبل از خرید

قبل از خرید به‌صورت حضوری یا تلفنی کلیه راهنمایی‌ها برای بهترین انتخاب به مشتریان عزیز ارائه می‌شود.

ساخت دستگاه

در مراحل ساخت متخصصان ما به‌صورت مستمر با مشتریان عزیز در تعامل بوده و بسته به نیاز مشتری دستگاه موردنظر را کاملاً سفارشی‌سازی می‌کنند.

آزمودن کیفیت

قبل از تحویل کلیه ماشین‌آلات آزمایش‌شده و تست کیفیت می‌شود.

تحویل با نظارت مشتری

در انتهای کار ماشین‌آلات بااحتیاط، همراه با نظارت خریدار بارگیری شده و برای تحویل به محل موردنظر فرستاده می‌شود.

نصب و راه‌اندازی خط تولید

گروه فنی بهفر ماشین به محل موردنظر اعزام‌شده و با دقت دستگاه یا خط تولید را مونتاژ و راه‌اندازی می‌کنند.

خدمات پس از فروش

بهفر ماشین اطلس البرز ۱۸ ماه گارانتی و ۱۰ سال خدمات پس از فروش واقعی را به مشتریان عزیز ارائه می‌دهد.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
تماس باما