میوه خشک کن گازی یا برقی-کدام یک بهتر است؟

میوه خشک کن گازی یا برقی-کدام یک بهتر است؟

دستگاه میوه خشک‌کن گازی بهتر است یا برقی؟ این سؤالی است که تولیدکنندگان میوه و سبزی خشک‌شده از خود می‌پرسند. این‌که میوه خشک‌کن گازی یا برقی بهتر است بسته به منطقه‌ای دارد که در آن دستگاه خشک‌کن مورداستفاده قرار می‌گیرد.این ماشین به دستگاه تولید چیپس میوه مشهور است که در خط تولید چیپس میوه هم کاربرد دارد.

قطعاً در کشور ما استفاده از دستگاه میوه خشک‌کن گازی به‌صرفه‌تر از نمونه برقی یا المنتی است. اما در بعضی مناطق امکان دسترسی به گاز شهری وجود ندارد. در این‌گونه مناطق به‌اجبار باید از نمونه خشک‌کن‌های المنتی استفاده کرد و یا به سراغ مشعل‌های گازوئیلی رفت.

این ماشین‌آلات در دو نوع 3 فاز و تک فاز تولید می‌شوند که نمونه تک فاز میزان برق مصرفی بیشتری دارد. اما نمونه‌های سه فاز با مصرف برق کمتر می‌توانند توجیه اقتصادی داشته باشند. مخصوصا در کارخانه جات و سوله‌های بزرگ که میزان مصرف برق به چشم نمی‌آید.

درنتیجه می‌توان گفت بهترین گزینه دستگاه میوه خشک‌کن گازی است. خوشبختانه در اغلب مناطق لوله‌کشی گاز شهری وجود دارد. از طرفی هزینه گاز شهری از برق به‌مراتب کمتر است. در ادامه انواع دستگاه خشک‌کن گازی یا برقی را با توضیحات کامل و قیمت خرید معرفی خواهیم کرد…

عکس مقاله دستگاه میوه خشک کن گازی یا برقی
 

دستگاه میوه خشک کن گازی یا برقی؟کدام یک بهتر است؟

انواع دستگاه میوه خشک‌کن گازی یا برقی و گازوئیلی

1-دستگاه خشک‌کن تک کابین

این دستگاه کم‌ظرفیت‌ترین و کوچک‌ترین نمونه خشک‌کن صنعتی محسوب شده که قابلیت سفارشی‌سازی برای کارکرد با گاز یا برق و یا گازوئیل را دارد. از طرفی دستگاه خشک‌کن گازی یا برقی قابلیت کارکرد با برق تک فاز و یا 3 فاز را دارد. این دستگاه مناسب حجم تولید پایین بوده و مجهز به یک اتاقک رطوبت‌گیر است.

این دستگاه با یک تابلو برق و بدنه فلزی عایق‌بندی، با کمترین مصرف انرژی برق یا گاز ،محصولات شیمیایی و غذایی را خشک می‌کند.بدنه خارجی دستگاه بارنگ پودری و کوره‌ای پوشانده می‌شود که در برابر حرارت بالا مقاومت بیشتری دارد.

محصول در داخل اتاقک و سینی‌های فلزی قرارگرفته و با حرارت غیرمستقیم مشعل گازی، گازوئیلی یا المنت برقی که توسط یک فن سانتریفیوژ به داخل کابین منتقل‌شده، خشک می‌شود.این دستگاه مجهز به یک سنسور است که دمای داخل کابین را کنترل کرده و علاوه بر جلوگیری به آسیب بدنه محصول، میزان مصرف انرژی را در دستگاه میوه خشک‌کن گازی یا برقی کاهش می‌دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های پشتیبانی و مشاوره رایگان ما تماس بگیرید.

دستگاه خشک‌کن بهفر ماشین قابلیت کار با سوخت حرارتی گاز، گازوئیل و یا برق رادارد.

2-دستگاه خشک‌کن دو کابین

این نمونه خشک‌کن میوه گازی یا برقی شباهت بسیار زیادی به نمونه تک کابین دارد. این دستگاه ظرفیت بیشتری هم به نسبت نمونه تک کابین دارد. این خشک‌کن مجهز به 2 کابین رطوبت‌گیر است. دستگاه خشک‌کن میوه می‌تواند به هوش مصنوعی و کنترل‌گر رطوبت محفظه هم مجهز باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های پشتیبانی و مشاوره رایگان ما تماس بگیرید.

کلیه دستگاه‌های خشک‌کن میوه گازی یا برقی و گازوئیلی بهفر ماشین قابلیت سفارشی سازی بر اساس کارکرد با برق تک فاز و یا 3 فاز رادارند.

3-دستگاه خشک‌کن تونلی

نمونه تونلی همانند نمونه‌های کابینی برای رطوبت‌گیری از حرارت گاز و گازوئیل استفاده می‌کند. اما با نمونه‌های کابینی ازنظر ظرفیت تولید و شکل ظاهری کاملاً متفاوت است. دستگاه خشک‌کن میوه گازی یا برقی تونلی مناسب کارخانه جات بزرگ با میزان تولید بالا است.

این دستگاه در دو مدل واگنی و نواری طراحی و تولید می‌شود. محصول در امتداد تونل دستگاه حرکت کرده و در انتهای تونل  خشک می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های پشتیبانی و مشاوره رایگان ما تماس بگیرید.

قیمت خرید میوه خشک کن گازی یا برقی

برای کسب اطلاع از آخرین قیمت میوه خشک کن گازی یا برقی مجموعه بهفر ماشین با شماره های پشتیبانی و مشاوره رایگان ما تماس بگیرید.

مشاوره رایگان قبل از خرید

قبل از خرید به‌صورت حضوری یا تلفنی کلیه راهنمایی‌ها برای بهترین انتخاب به مشتریان عزیز ارائه می‌شود.

ساخت دستگاه

در مراحل ساخت متخصصان ما به‌صورت مستمر با مشتریان عزیز در تعامل بوده و بسته به نیاز مشتری دستگاه موردنظر را کاملاً سفارشی‌سازی می‌کنند.

آزمودن کیفیت

قبل از تحویل کلیه ماشین‌آلات آزمایش‌شده و تست کیفیت می‌شود.

تحویل با نظارت مشتری

در انتهای کار ماشین‌آلات بااحتیاط، همراه با نظارت خریدار بارگیری شده و برای تحویل به محل موردنظر فرستاده می‌شود.

نصب و راه‌اندازی خط تولید

گروه فنی بهفر ماشین به محل موردنظر اعزام‌شده و با دقت دستگاه یا خط تولید را مونتاژ و راه‌اندازی می‌کنند.

خدمات پس از فروش

بهفر ماشین اطلس البرز ۱۸ ماه گارانتی و ۱۰ سال خدمات پس از فروش واقعی را به مشتریان عزیز ارائه می‌دهد.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
تماس باما