دستگاه خشک‌کن لیمو

لیمو خشک شده-دستگاه خشک کن لیمو

لیمو یکی از مرکبات پرکاربرد در انواع غذاهای ایرانی است که به‌عنوان یک طعم‌دهنده طبیعی هم کاربرد زیادی دارد. لیموترش سرشار از ویتامین c بوده و برای افزایش قدرت ایمنی بدن بسیار مفید است. لیمو عطر بسیار مطبوعی داشته و طعم خوبی هم به غذا می‌دهد.

لیموترش به سه روش آب‌لیمو، لیمو تازه، لیموعمانی (خشک‌شده) مصرف می‌شود. از لیموعمانی می‌توان به‌عنوان طعم‌دهنده و مکمل دم‌نوش هم استفاده کرد. لیمو خشک‌شده عمر بسیار بالایی داشته و بسیاری از خواص لیمو تازه را با خود به همراه دارد.

این ماشین به دستگاه تولید چیپس میوه مشهور است که در خط تولید چیپس میوه هم کاربرد دارد.لیموترش به دو روش صنعتی و سنتی خشک می‌شود. در این مقاله در بهفر ماشین البرز روش‌های خشک‌کردن لیمو و انواع دستگاه خشک‌کن لیمو را همراه با توضیحات کامل و قیمت معرفی خواهیم کرد…

روش‌های خشک‌کردن لیموترش

روش دستی (طبیعی)

خشک‌کردن طبیعی به دو روش سایه‌خشک و آفتاب خشک انجام می‌شود. درروش طبیعی لیموترش تازه را در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار می‌دهند. بدنه داخلی لیموترش در معرض نور مستقیم خورشید قرار نمی‌گیرد. به زبان ساده‌تر نور خورشید ابتدا به پوست لیمو برخورد کرده و باعث گرم شدن بدنه لیمو می‌شود.

این گرمی به‌مرورزمان اجزای داخلی لیموترش را خشک می‌کند. درنتیجه سرعت خشک شدن لیمو بسیار پایین بوده و حتماً باید در زیر نور مستقیم خورشید قرار داشته باشد. از روش سایه‌خشک هم نمی‌توان برای خشک‌کردن لیمو  عمانی استفاده کرد. درروش سایه‌خشک سرعت رطوبت‌گیری چندین برابر کمتر از روش آفتاب خشک است.در صورت استفاده از روش سایه خشک باید لیمو تازه اسلایس شده تا سرعت خشک شدن افزایش پیدا کند.

لیمو خشک شده به روش طبیعی
 

نکته:با اسلایس کردن لیمو میتوان سرعت رطوبت گیری را افزایش داد.

روش صنعتی (دستگاه خشک‌کن لیمو)

دستگاه‌های خشک‌کن لیمو با چند فناوری مختلف تولید می‌شوند که بهترین نمونه خشک‌کن‌های حرارتی هستند. با توجه به قیمت سوخت (گاز یا گازوئیل) مناسب در ایران خشک‌کن لیمو حرارتی به‌صرفه‌تر است.در این نمونه ماشین آلات میتوان لیمو ترش را به دو  شکل اسلایس شده و عمانی  خشک کرد.

این نمونه ماشین‌آلات کیفیت محصول بهتری را نسبت به نمونه‌های خشک‌کن‌های ماکروویوی ارائه می‌دهند. اما روش کار خشک‌کن‌های صنعتی لیمو به چه شکل است.

نکته:برای افزایش سرعت خشک شدن لیمو میتوان چندین سوراخ در بدنه لیمو ترش ایجاد کرد.

انواع دستگاه خشک‌کن لیمو عمانی صنعتی:

1- خشک‌کن تک کابین:

خشک‌کن تک کابین با بدنه عایق‌بندی و با کمترین پرت حرارتی لیمو را رطوبت‌گیری می‌کند. این دستگاه مجهز به سنسور، فن سانتریفیوژ و یک مشعل است. حرارت غیرمستقیم مشعل توسط فن وارد کابین شده و به بدنه لیموترش برخورد می‌کند.

سرعت رطوبت‌گیری دستگاه‌های خشک‌کن لیمو بهفر ماشین البرز چندین برابر روش طبیعی است. برای مشاهده توضیحات و قیمت خرید به صفحه محصول در زیر همین مطلب مراجعه کنید.

2-خشک‌کن دو کابین:

این خشک‌کن ازنظر روش کارکرد دقیقاً مشابه به نمونه تک توزین اما با ظرفیت دو برابری دریافت محصول است. خشک‌کن‌های کابینی مجهز به سنسور کنترل دما و تابلو برق بوده و در دو نمونه تک فاز و سه فاز ارائه می‌شوند.

ازاین‌رو نیاز به فضای صنعتی و سوله نداشته و بهترین گزینه برای مشاغل نوپا محسوب می‌شوند. برای مشاهده توضیحات و قیمت خرید به صفحه محصول در زیر همین مطلب مراجعه کنید.

3-خشک‌کن تونلی:

این مدل خشک‌کن برای رطوبت‌گیری مواد غذایی و شیمیایی با حجم بالا طراحی‌شده است. خشک‌کن‌های تونلی بهفر ماشین بهترین گزینه برای تولیدکنندگان بزرگ مواد غذایی خشک‌شده محسوب می‌شود. برای مشاهده توضیحات و قیمت خرید به صفحه محصول در زیر همین مطلب مراجعه کنید.

قیمت دستگاه خشک کن لیمو عمانی

برای مشاهده قیمت ماشین آلات خشک کن لیمو عمانی ،میتوانید به بخش فروشگاه بهفر ماشین البرز در زیر همین مطلب مراجعه کنید.

سوالات متداول:

۱-دستگاه خشک‌کن لیمو چه حجمی از محصول را در هر ساعت خشک میکند؟

پاسخ دقیق به این سوال بستگی به مدل و توان دستگاه خشک کن دارد .البته میزان رطوبت در لیمو هم در زمان بندی دستگاه موَثر است .برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های پشتیبانی بهفر ماشین البرز تماس بگیرید. 026-34725221

۲-دستگاه خشک کن میتواند برقی و یا گازی باشد؟

بله-دستگاه‌های خشک کن لیمو عمانی  بهفر ماشین میتوانند در سه مدل برقی،گازی و یا گازوئیلی و ساخته شوند

مشاوره رایگان قبل از خرید

قبل از خرید به‌صورت حضوری یا تلفنی کلیه راهنمایی‌ها برای بهترین انتخاب به مشتریان عزیز ارائه می‌شود.

ساخت دستگاه

در مراحل ساخت متخصصان ما به‌صورت مستمر با مشتریان عزیز در تعامل بوده و بسته به نیاز مشتری دستگاه موردنظر را کاملاً سفارشی‌سازی می‌کنند.

آزمودن کیفیت

قبل از تحویل کلیه ماشین‌آلات آزمایش‌شده و تست کیفیت می‌شود.

تحویل با نظارت مشتری

در انتهای کار ماشین‌آلات بااحتیاط، همراه با نظارت خریدار بارگیری شده و برای تحویل به محل موردنظر فرستاده می‌شود.

نصب و راه‌اندازی خط تولید

گروه فنی بهفر ماشین به محل موردنظر اعزام‌شده و با دقت دستگاه یا خط تولید را مونتاژ و راه‌اندازی می‌کنند.

خدمات پس از فروش

بهفر ماشین اطلس البرز ۱۸ ماه گارانتی و ۱۰ سال خدمات پس از فروش واقعی را به مشتریان عزیز ارائه می‌دهد.

دکمه بازگشت به بالا
تماس باما