شور کن بادام

عکس سر صفحه مقاله شور کن بادام

شور کن بادام یکی از ماشین‌آلات زیرمجموعه خط تولید و بسته‌بندی آجیل و خشکبار است. شور کن بادام درواقع همان دستگاه تفت بادام است. این دستگاه وظیفه تفت یا بو دادن بادام را به عهده دارد. دستگاه شور کن بادام با سرعت‌بالا، حجم زیادی از بادام را تفت‌داده و آماده مرحله بعدی و دستگاه بسته‌بندی بادام می‌کند.

بادام همراه بانمک در مخزن دستگاه ریخته شده و تفت‌داده می‌شود. دلیل استفاده از نمک جلوگیری از چسبیدن بادام به بدنه مخزن و جلوگیری از سوختگی و آسیب به محصول است. در ادامه دستگاه شور کن بادام (دستگاه تفت بادام) را با توضیحات کامل و قیمت معرفی خواهیم کرد…

مراحل تفت توسط دستگاه شور کن بادام (تفت بادام):

1-تابلو برق:

این دستگاه مجهز به یک تابلو برق است. این تابلو وظیفه برق دهی قطعات الکترونیکی، کنترل مشعل و همچنین دمای داخلی درام را بر عهده دارد. تابلو برق این دستگاه به‌عنوان مغز دستگاه عمل می‌کند. در ادامه بیشتر در مورد تابلو برق دستگاه شور کن بادام خواهیم پرداخت.

تابلو برق دستگاه شور کن-مقاله شور کن بادام
 

2-الکتروموتور:

این دستگاه مجهز به یک الکتروموتور است که بسته به سایز و ظرفیت دستگاه سفارشی‌سازی شده و تغییر می‌کند. قدرت این الکتروموتور توسط دو تسمه به فولی (محور درام دستگاه) منتقل می‌شود. میزان سرعت این موتور توسط تابلو برق قابل‌برنامه‌ریزی و کنترل است. با این قابلیت می‌توان دور درام شور کن خشکبار را به‌راحتی کنترل کرد.

الکترو موتور دستگاه شور کن-مقاله شور کن بادام
 
اتصال فولی به الکترو موتور-مقاله شور کن بادام
 

3-مشعل دستگاه شور کن بادام:

این دستگاه مجهز به یک مشعل گازی یا گازوئیلی است که درام دستگاه را گرم کرده و آماده تفت بادام می‌کند. کنترل حرارت درام به عهده تابلو برق است. در ادامه نحوه کنترل دمای درام را بیشتر توضیح خواهیم داد.

4-سنسور (ترموکوبل):

انتهای گلویی شورکن بادام مجهز به یک سنسور یا ترموکوبل است. این سنسور دمای داخل درام دستگاه را اندازه‌گیری می‌کند. به‌محض بالا رفتن دمای درام، تابلو برق فرمان را از سنسور دریافت کرده و مشعل دستگاه را خاموش می‌کند. با کاهش دمای درام این فرایند دوباره تکرار شده و مشعل خودبه‌خود روشن می‌شود.

سنسور دستگاه شور کن-مقاله شور کن بادام
 

5-مخزن ورودی بادام:

بادام توسط یک بالابر z و نمک توسط یک بالابر اوگر به مخزن ورودی دستگاه منتقل می‌شود. بادام همراه با نمک از گلویی عبور کرده و به داخل درام دستگاه ریخته می‌شود. درام در گردش نمک و بادام را به داخل کشیده و باهم کاملاً مخلوط می‌کند.

مشاهده کنید: انواع بالابر مواد غذایی و شیمیایی/توضیحات و قیمت خرید

مخزن ورودی دستگاه شور کن-مقاله دستگاه شور کن بادام
 

6-درام دستگاه:

درام دستگاه شور کن بادام به شکل حلزونی بوده و قدرت کشیدن بادام را به انتهای مخزن درام دارد.

درام دستگاه شور کن-مقاله شور کن بادام
 

کلیه قطعات در تماس با بادام از استیل مرغوب ساخته‌شده و با استاندارهای بهداشتی کاملاً تطابق دارد.

7-زمان تفت بادام:

بر اساس نوع محصول، زمان مشخصی برای تفت و بودادن مشخص می‌شود. این زمان با یک یا دو بار آزمون‌وخطا به دست خواهد آمد. یکی دیگر از وظایف تابلو برق، کنترل زمان تفت بادام است. به‌طور مثال تایمر تابلو برق بر روی 30 دقیقه تنظیم می‌شود.

بعد از گذر نیم ساعت، گردش درام به‌صورت کاملاً اتوماتیک متوقف و معکوس می‌شود. حرکت معکوس درام بادام داغ را همراه با نمک به بیرون هدایت کرده و بر روی سرند شور کن خشکبار منتقل می‌کند. سرند شورکن، نمک را از بدنه بادام جدا می‌کند.

نکته: قابلیت حرکت اتومات و معکوس درام، تنها در دستگاه شور کن بادام بهفر ماشین به‌کاررفته و در هیچ‌یک از ماشین‌آلات مشابه بازار وجود ندارد.

مشاوره رایگان قبل از خرید

قبل از خرید به‌صورت حضوری یا تلفنی کلیه راهنمایی‌ها برای بهترین انتخاب به مشتریان عزیز ارائه می‌شود.

ساخت دستگاه

در مراحل ساخت متخصصان ما به‌صورت مستمر با مشتریان عزیز در تعامل بوده و بسته به نیاز مشتری دستگاه موردنظر را کاملاً سفارشی‌سازی می‌کنند.

آزمودن کیفیت

قبل از تحویل کلیه ماشین‌آلات آزمایش‌شده و تست کیفیت می‌شود.

تحویل با نظارت مشتری

در انتهای کار ماشین‌آلات بااحتیاط، همراه با نظارت خریدار بارگیری شده و برای تحویل به محل موردنظر فرستاده می‌شود.

نصب و راه‌اندازی خط تولید

گروه فنی بهفر ماشین به محل موردنظر اعزام‌شده و با دقت دستگاه یا خط تولید را مونتاژ و راه‌اندازی می‌کنند.

خدمات پس از فروش

بهفر ماشین اطلس البرز ۱۸ ماه گارانتی و ۱۰ سال خدمات پس از فروش واقعی را به مشتریان عزیز ارائه می‌دهد.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
تماس باما