تفاوت دستگاه بسته‌بندی پنوماتیک با مکانیک

تفاوت دستگاه بسته بندی مکانیک با پنوماتیک

تفاوت دستگاه بسته‌بندی پنوماتیک با مکانیک چیست؟ این سؤالی است که اغلب خریداران از خود و تولیدکنندگان ماشین‌آلات بسته‌بندی می‌پرسند. درنتیجه نیاز به یک مطلب اختصاصی برای توضیح دقیق در مورد تفاوت دستگاه بسته‌بندی هیدرولیک با مکانیک احساس می‌شد.

کسب دانش دقیق، در انتخاب یکی از این دو مدل دستگاه بسته‌بندی بسیار موَثر است. در این مطلب در پایگاه دانش بهفر ماشین اطلس البرز تفاوت دستگاه بسته‌بندی پنوماتیک با مکانیک را همراه توضیحات دقیق برسی خواهیم کرد. با ما همراه باشید…

تفاوت دستگاه بسته‌بندی مواد غذایی مکانیک با نمونه پنوماتیک

این دو نمونه دستگاه بسته‌بندی ازنظر کارایی و سرعت تولید تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند. اما ازنظر شکل ظاهری و کارایی باهم تفاوت‌هایی دارند.

شکل ظاهری دستگاه بسته‌بندی مکانیک:

این مدل ارتفاع بیشتری داشته و از دوتکه مجزا تشکیل می‌شود. تکه پایینی متشکل از بدنه اصلی دستگاه و تابلو برق است. تکه دوم یا بالایی که کاپه ها توزین‌های دستگاه بر روی آن قرار می‌گیرد، مجهز به پاگرد و پله است.

فناوری ساخت نمونه مکانیک قدیمی‌تر از نمونه پنوماتیک است. اما ازنظر کارایی هیچ تفاوتی با نمونه پنوماتیک ندارد. این دستگاه به دلیل ارتفاع زیادی که دارد، تنها مناسب مکان‌های صنعتی و سوله‌های با ارتفاع سقف زیاداست.

شکل ظاهری دستگاه بسته‌بندی پنوماتیک:

نمونه پنوماتیک یک‌تکه است. به زبان ساده‌تر بخش بالایی (توزین‌ها) با بخش پایینی (قطعات اصلی و تابلو برق) به یکدیگر متصل هستند. این دستگاه ارتفاع کمتری داشته و در مکان‌های کارگاهی با سقف کوتاه هم قابل‌راه‌اندازی است. فناوری نمونه پنوماتیک جدیدتر از نمونه مکانیک است.

عکس دستگاه بسته بندی دو توزین مکانیک و پنوماتیک

عکس شماره 1 مقاله تفاوت دستگاه بسته بندی پنوماتیک و هیدرولیک
 

تفاوت فنی دستگاه بسته‌بندهیدرولیکی مکانیک:

در این دستگاه از دو الکتروموتور 3 فاز و یا تک فاز استفاده می‌شود که یکی برای باز و بسته کردن فک‌های دستگاه به کار رفته و دیگری برای به گردش درآوردن سلفون و محور دکل سلفون کش است.

جک‌های کاپه های دستگاه بسته‌بندی مکانیک برای به کار افتادن نیاز به یک کمپرسور باد دارند. اما ذات کار نمونه مکانیک بر اساس قدرت گرفتن از الکتروموتور است. در این نمونه از کمپرس باد ساده‌تر و ضعیف‌تر هم می‌توان استفاده کرد.

تفاوت فنی دستگاه بسته‌بندی پنوماتیک:

نمونه پنوماتیک به‌جای الکتروموتور فک، از یک جک پنوماتیک قدرت می‌گیرد. این جک توسط باد و یک کمپرسور بادی به حرکت درمیاید. در نمونه پنوماتیک نیاز به یک کمپرسور قدرتمندتر از نمونه مکانیک وجود دارد تا قدرت جک پنوماتیک کاهش پیدا نکرده و در فرایند دوخت سلفون، تأثیر منفی نگزارد.

عکس دستگاه بسته بندی دو توزین مکانیک و پنوماتیک

عکس شماره 2 مقاله تفاوت دستگاه بسته بندی پنوماتیک و هیدرولیک
 

کلام آخر:

انتخاب یکی از این دو دستگاه به سلیقه اشخاص و مکان راه‌اندازی هم‌بستگی دارد. نمونه پنوماتیک فنّاوری جدیدتری داشته و ازنظر فنی ساده‌تر است. اما نمونه مکانیک فناوری قدیمی‌تری داشته و ازنظر فنی کمی پیچیده‌تر است.

این دو دستگاه هر دو قابلیت کار با برق تک فاز و یا 3 فاز را دارند. نمونه مکانیک مناسب کارخانه‌داران و نمونه پنوماتیک مناسب مشاغل کارگاهی است. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره‌های پشتیبانی و مشاوره رایگان مجموعه بهفر ماشین در ساعات اداری (8 صبح تا 7 بعدازظهر) تماس بگیرید.

مشاوره رایگان قبل از خرید

قبل از خرید به‌صورت حضوری یا تلفنی کلیه راهنمایی‌ها برای بهترین انتخاب به مشتریان عزیز ارائه می‌شود.

ساخت دستگاه

در مراحل ساخت متخصصان ما به‌صورت مستمر با مشتریان عزیز در تعامل بوده و بسته به نیاز مشتری دستگاه موردنظر را کاملاً سفارشی‌سازی می‌کنند.

آزمودن کیفیت

قبل از تحویل کلیه ماشین‌آلات آزمایش‌شده و تست کیفیت می‌شود.

تحویل با نظارت مشتری

در انتهای کار ماشین‌آلات بااحتیاط، همراه با نظارت خریدار بارگیری شده و برای تحویل به محل موردنظر فرستاده می‌شود.

نصب و راه‌اندازی خط تولید

گروه فنی بهفر ماشین به محل موردنظر اعزام‌شده و با دقت دستگاه یا خط تولید را مونتاژ و راه‌اندازی می‌کنند.

خدمات پس از فروش

بهفر ماشین اطلس البرز ۱۸ ماه گارانتی و ۱۰ سال خدمات پس از فروش واقعی را به مشتریان عزیز ارائه می‌دهد.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
تماس باما