دستگاه بوجاری کلزا

دستگاه بوجاری کلزا

دستگاه بوجاری کلزا بهفر ماشین یکی از ماشین‌آلات تولیدی این مجموعه باقدرت پاک‌کنندگی انواع دانه گیاهان است. کلزا دانه روغنی بسیار مفید بوده که روغن آن می‌تواند جایگزین خوبی برای روغن آفتابگردان و یا روغن ذرت باشد.

قیمت تمام‌شده روغن کلزا به نسبت روغن آفتابگردان کمتر بوده و پتانسیل داشتن بازار بهتری را به نسبت روغن آفتابگردان دارد. در زمان برداشت گیاه کلزا ،دانه‌های این گیاه با ساقه و خاروخاشاک همراه بوده و نیاز به پا کردن و یا به‌اصطلاح بوجاری دارد.

دستگاه بوجاری کلزا این دانه مفید را با سرعت و دقت بالا بوجاری کرده و آماده خط تولید روغن کلزا می‌کند. در این مطلب دستگاه بوجاری کلزا بهفر ماشین را همراه با توضیحات کامل و قیمت خرید معرفی خواهیم کرد…

این دستگاه به‌تنهایی قابلیت پاک کردن دانه های کلزا را تا 85% دارد.

عکس 1 مقاله دستگاه بوجاری کلزا

دستگاه بوجاری کلزا:

ماشین‌آلات بوجاری، مجهز به دوسرند هستند. اما دستگاه بوجاری بهفر ماشین مجهز به 3 سرند بوده و قدرت پاک کردن بسیار بیشتری به نسبت نمونه‌های 2 سرند دارد.

نحوه کارکرد دستگاه بوجاری کلزا:

تابلو برق دستگاه بوجاری کلزا
 

1-تابلو برق:

تابلو برق دستگاه وظیفه تقسیم انرژی الکتریکی را به عهده دارد. یکی از قابلیت‌ها کاربردی دستگاه بوجاری کلزا استفاده از برق تک فاز و یا سه فاز است. این قابلیت انعطاف‌پذیری این ماشین را افزایش می‌دهد. قابلیت استفاده از برق تک فاز امکان راه‌اندازی این دستگاه را در مکان‌های غیر صنعتی پرهزینه از بین خواهد برد. البته باید این نکته را در نظر گرفت که عمر مفید الکتروموتورهای سه فاز بیشتر از نمونه تک فاز است.

2-مخزن دستگاه:

کلزا به‌صورت دستی یا توسط بالابر به داخل مخزن دستگاه ریخته می‌شود.

3-خروجی مخزن دستگاه بوجاری کلزا :

در زیر خروجی مخزن یک ترانس ویبره قرارداد. این ترانس از پایین به دو فنر و از بالا به قطعه خروجی دستگاه متصل است. وظیفه این ترانس ایجاد لرزش در خروجی دستگاه است. این لرزش حرکت دانه کلزا را سرعت می‌بخشد. محصول بر روی این ویبره حرکت کرده و به درون محفظه باد ریخته می‌شود.

مخزن دستگاه بوجاری کلزا
 

4-سرند اول (محفظه باد):

در پشت این محفظه یک فن قدرتمند قرار دارد. گردش هوای تولیدشده از این فن به محصول در حال ریزش برخورد کرده و گردوغبار کلزا را از خروجی روبروی فن خارج می‌کند. مابقی اضافات (کاه و کلش) که از سوراخ‌های خروجی محفظه باد بزرگ‌تر هستند، از طریق خروجی دوم این محفظه به بیرون هدایت می‌شوند. مابقی محصول بر روی سرند دومرحله‌ای ریخته می‌شود.

مخزن باد دستگاه بوجاری کلزا
 

سرند دومرحله‌ای:

در زیر این سرند یک الکتروموتور قرار دارد که نیروی خود را از طریق یک تسمه به سرند دومرحله‌ای منتقل می‌کند. انتقال قدرت گردشی این الکتروموتور باعث لرزش سرند و شروع عملیات بوجاری می‌شود.

موتور بوجاری دستگاه بوجاری کلزا
 

4-سرند دوم:

دانه کلزا بر روی سرند دوم ریخته می‌شود. مشها (سوراخ‌ها) ی سرند دوم، مخصوص جداسازی اضافات سنگین و بزرگ‌تر از دانه کلزا است. اضافات بر روی سرند باقی‌مانده و از خروجی اول خارج می‌شوند.

خروجی اول دستگاه بوجاری کلزا
 

5-سرند سوم:

مش‌های این سرند کوچک‌تر از مش‌های سرند دوم و بزرگ‌تر از دانه‌های کلزا است. در این مرحله هم میزان قابل‌توجهی از اضافات کلزا گرفته‌شده و از خروجی دوم دستگاه خارج می‌شود.

خروجی دوم دستگاه بوجاری کلزا
خروجی دوم دستگاه بوجاری کلزا

6-خروجی نهایی دستگاه بوجاری کلزا:

کلزای پاک‌شده به پایین ریخته و از خروجی سوم دستگاه خارج می‌شود. در این مرحله محصول ما تا 85% پاک‌شده است. مابقی اضافات توسط نوار نقاله بازبینی خط تولید و فراوری کلزا و به‌صورت چشمی جداسازی می‌شود.

خروجی سوم دستگاه بوجاری کلزا
 

قیمت دستگاه بوجاری کلزا

برای کسب اطلاع از قیمت خرید دستگاه بوجاری کلزا با بخش پشتیبانی و مشاوره آنلاین ما تماس بگیرید.

قیمت دستگاه بوجاری کلزا

برای کسب اطلاع از آخرین قیمتهای دستگاه بوجاری کلزا با شماره های پشتیبانی و مشاوره رایگان ما از ساعت 8 صبح تا 7 بعد از ظهر در زیر همین مطلب تماس بگیرید.

مشاوره رایگان قبل از خرید

قبل از خرید به‌صورت حضوری یا تلفنی کلیه راهنمایی‌ها برای بهترین انتخاب به مشتریان عزیز ارائه می‌شود.

ساخت دستگاه

در مراحل ساخت متخصصان ما به‌صورت مستمر با مشتریان عزیز در تعامل بوده و بسته به نیاز مشتری دستگاه موردنظر را کاملاً سفارشی‌سازی می‌کنند.

آزمودن کیفیت

قبل از تحویل کلیه ماشین‌آلات آزمایش‌شده و تست کیفیت می‌شود.

تحویل با نظارت مشتری

در انتهای کار ماشین‌آلات بااحتیاط، همراه با نظارت خریدار بارگیری شده و برای تحویل به محل موردنظر فرستاده می‌شود.

نصب و راه‌اندازی خط تولید

گروه فنی بهفر ماشین به محل موردنظر اعزام‌شده و با دقت دستگاه یا خط تولید را مونتاژ و راه‌اندازی می‌کنند.

خدمات پس از فروش

بهفر ماشین اطلس البرز ۱۸ ماه گارانتی و ۱۰ سال خدمات پس از فروش واقعی را به مشتریان عزیز ارائه می‌دهد.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
تماس باما