خشک‌کن پسته

,کس سر صفحه مقاله خشک کن پسته

پسته جزو گران‌قیمت‌ترین آجیل‌ها بوده و بازار صادرات پررونق و پرسودی هم دارد. بهترین نوع پسته در کشور ما تولید می‌شود. همین نکته انگیزه را برای تولیدکنندگان ایرانی افزایش داده و خواهان خط تولید و فراوری آجیل و خشکبار را بیشتر هم کرده است.

خط تولید و فراوری پسته بهفر ماشین البرز از بالاترین استانداردهای کشوری برخوردار‌است. یکی از ماشین‌آلات زیرمجموعه این خط، دستگاه خشک‌کن پسته است. این دستگاه بعد از دستگاه طعم زن پسته و قبل از دستگاه بسته‌بندی قرار می‌گیرید. دستگاه طعم زن، پسته را خیس می‌کند. پسته خیس قابلیت بسته‌بندی را ندارد.

در این مرحله دستگاه خشک‌کن پسته محصول را با بهترین کیفیت و با سرعت‌بالا رطوبت‌گیری می‌کند. در این مطلب در پایگاه دانش بهفر ماشین اطلس البرز دستگاه خشک‌کن پسته را با توضیحات فنی و قیمت خرید معرفی خواهیم کرد…

توضیحات فنی و روش کار خشک‌کن پسته

1- مشعل خشک‌کن پسته

دستگاه خشک‌کن مجهز به یک مشعل گازی گازوئیلی و یا المنت برقی است که بسته به نیاز مشتری و اقلیم محل به‌کارگیری دستگاه سفارشی‌سازی می‌شود. نمونه گازوئیلی برای مناطقی که دسترسی به گاز شهری وجود ندارد بهترین گزینه محسوب شده و نمونه برقی یا المنتی بهترین گزینه برای مناطقی است که هزینه دسترسی به سوخت‌های فسیلی بسیار بالا است..

در فرایند رطوبت‌گیری توسط دستگاه خشک‌کن پسته هیچ آسیبی به کیفیت محصول وارد نمی‌شود.

2- فن دمنده

حرارت مشعل توسط یک فن دمنده و بر روی سرند دستگاه دمیده می‌شود.

3- سرند ویبره خشک‌کن پسته

این دستگاه مجهز به یک سرند ویبره است که پسته بر روی این سرند ریخته شده و در معرض باد گرم فن دمنده دستگاه قرار می‌گیرد.

4- الکتروموتور سرند ویبره

در زیر سرند این دستگاه یک الکتروموتور قرار دارد. قدرت الکتروموتور به‌صورت غیرمستقیم و توسط یک تسمه به بدنه سرند ویبره خش کن پسته منتقل می‌شود. حرکت الکتروموتور باعث لرزش سرند ویبره و درنهایت زیرورو شدن پسته میشود. این فرایند در سهولت و افزایش کیفیت رطوبت‌گیری بسیار موَثر است

نکته: لرزش سرند ویبره بسیار زیاد است. انتقال قدرت الکتروموتور به‌صورت غیرمستقیم و توسط یک تسمه، از اعمال فشار و کاهش عمر الکتروموتور جلوگیری می‌کند.

5-مرحله نهایی

در این مرحله پسته کاملاً رطوبت‌گیری شده و به انتهای سرند ویبره می‌رسد. پسته از خروجی دستگاه خارج‌شده و آماده مرحله بعدی خط فراوری و بسته‌بندی پسته می‌شود.

دستگاه خشک‌کن پسته قیمت

برای کسب اطلاع از قیمت خرید دستگاه خشک‌کن پسته می‌توانید با شماره‌های بخش پشتیبانی و مشاوره رایگان بهفر ماشین اطلس البرز در زیر همین مطلب تماس بگیرید.

مشاوره رایگان قبل از خرید

قبل از خرید به‌صورت حضوری یا تلفنی کلیه راهنمایی‌ها برای بهترین انتخاب به مشتریان عزیز ارائه می‌شود.

ساخت دستگاه

در مراحل ساخت متخصصان ما به‌صورت مستمر با مشتریان عزیز در تعامل بوده و بسته به نیاز مشتری دستگاه موردنظر را کاملاً سفارشی‌سازی می‌کنند.

آزمودن کیفیت

قبل از تحویل کلیه ماشین‌آلات آزمایش‌شده و تست کیفیت می‌شود.

تحویل با نظارت مشتری

در انتهای کار ماشین‌آلات بااحتیاط، همراه با نظارت خریدار بارگیری شده و برای تحویل به محل موردنظر فرستاده می‌شود.

نصب و راه‌اندازی خط تولید

گروه فنی بهفر ماشین به محل موردنظر اعزام‌شده و با دقت دستگاه یا خط تولید را مونتاژ و راه‌اندازی می‌کنند.

خدمات پس از فروش

بهفر ماشین اطلس البرز ۱۸ ماه گارانتی و ۱۰ سال خدمات پس از فروش واقعی را به مشتریان عزیز ارائه می‌دهد.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
تماس باما