مشاوره رایگان

026-34725221

09125883469

09360038633

دریافت کاتالوگ

کاتالوگ

دستگاه بوجاری زیره یکی از ماشین‌آلات خط فراوری و بسته‌بندی انواع حبوبات و غلات است. البته زیره در میان ادویه‌جات دسته‌بندی‌شده و خواص دارویی هم دارد. این گیاه در بسیاری از غذاهای ایرانی  استفاده می‌شود. زیره به‌صورت باز (فله‌ای) و بسته‌بندی به فروش می‌رسد که در نمونه فله‌ای نیاز به پاک کردن دارد.

در اغلب موارد زیره با ساقه خود گیاه و شاید خار و خاشاک همراه است. دستگاه بوجاری زیره وظیفه پاک کردن این ادویه را بر عهده دارد. اما با سرعت و ظرفیت تولید بسیار بالاتر. اغلب دستگاه‌های بوجاری زیره  از دو مش (سرند) بهره می‌برند. اما دستگاه بوجاری بهفر ماشین مجهز به 3 سرند بوده و قدرت و دقت بوجاری بیشتری هم دارد.

این دستگاه قابلیت پاک کردن زیره را تا 85% دارد. در این مطلب دستگاه بوجاری زیره را همراه با توضیحات دقیق و قیمت خرید به شما معرفی خواهیم کرد…

معرفی دستگاه بوجاری زیره

1-تابلو برق:

تابلو برق قلب دستگاه بوجاری زیره محسوب شده و برق قطعات الکتریکی این دستگاه را تأمین می‌کند. از تابلو برق نیروی الکتریک به ترانس ویبره، الکتروموتور و فن دستگاه منتقل می‌شود.

تابلو برق دستگاه بوجاری-مقاله دستگاه بوجاری زیره

2-مخزن دستگاه:

زیره به‌صورت دستی یا توسط بالابر به مخزن دستگاه منتقل می‌شود. در زیر این مخزن یک ناودانی قرار دارد که وظیفه انتقال زیره به مراحل بعدی بوجاری دستگاه را دارد.

مخزن دستگاه بوجاری-مقاله دستگاه بوجاری زیره

مطالعه کنید: انواع دستگاه بالابر محصولات غذایی و شیمیایی/توضیحات و قیمت

3-ناودانی و ترانس ویبره:

همان‌طور که گفته شد زیره بر روی ناودانی ریخته می‌شود. اما اگر لرزش ناودانی نباشد، محصول به جلو حرکت نخواهد کرد. زیر این ناودانی یک ترانس ویبره قرار دارد. این ترانس ناودانی را به لرزه درآورده و زیره را به جلو هدایت می‌کند.

ناودانی و ترانس ویبره دستگاه بوجاری -مقاله دستگاه بوجاری زیره

4-فن و محفظه باد:

زیره به پایین ریخته شده و از محفظه باد گذر می‌کند. در پشت محفظه یک فن قدرتمند قرارگرفته که با نیروی گردش هوایی که تولید می‌کند، خاک و خار و خاشاک را از زیره جدا می‌کند. جلوی محفظه باد سوراخ‌هایی تعبیه‌شده که خاک از آن عبور کرده اما دانه‌های زیره عبور نمی‌کنند.

مابقی اضافات بزرگ‌تر هم از طریق یک خروجی به بیرون مخزن هدایت می‌شود. تا این مرحله نزدیک 20 تا 25% زیره بوجاری شده و به مرحله بعدی هدایت می‌شود.

مخزن باد -مقاله دستگاه بوجاری زیره

مخزن دوم سه مرحله‌ای:

در زیر مخزن باد یک مخزن با سه سرند وجود دارد. مش‌های هر یک از این سرندها سوراخ‌ها با سایزهای مختلفی داشته که هرکدام برای بوجاری بخشی از زیره طراحی‌شده است. در زیر این مخزن یک الکتروموتور قرار دارد. قدرت این الکتروموتور توسط یک تسمه به بلبرینگ‌های زیر مخزن منتقل‌شده و باعث حرکت و لرزش مخزن سه مرحله‌ای می‌شود.

مخزن سه مش دستگاه بوجاری-مقاله دستگاه بوجاری زیره

سرند اول:

در این مرحله دانه‌های زیره از سوراخ‌های سرند عبور می‌کنند. اما سنگ و کلوخ‌های سنگین که در مخزن باد جدا نشده‌اند، باقی‌مانده و از خروجی سرند اول به بیرون هدایت می‌شوند.

سرند دوم:

در این مرحله هم میزان مشخصی از اضافات از دانه‌های زیره جدا می‌شود.

سرند سوم:

سرند سوم کوچک‌ترین سوراخ‌ها را در الک یا مش خود دارد. در این مرحله تنها دانه‌های زیره ازسرند عبور کرده و از خروجی سوم و پایانی دستگاه خارج می‌شود. در این مرحله 85 تا 90% زیره کاملاً پاک‌شده است. البته برای پاک کردن کامل زیره احتیاج به یک نوار نقاله بازدید و چند اپراتور است که به‌صورت چشمی زیره را پاک و آماده مرحله بعدی بسته‌بندی کنند.

قیمت دستگاه بوجاری زیره سبز

برای کسب اطلاع از قیمت خرید دستگاه بوجاری زیره میتوانید با بخش پشتیبانی و مشاوره رایگان بهفر ماشین البرز تماس بگیرید.

دستگاه بوجاری

مشاهده صفحه محصول

شماره تماس و مشاوره رایگان

026-34725221

09125883469

09360038633

تماس از طریق تلگرام
تماس از طریق واتس اپ

کلام آخر:

در این مرحله می‌توان به‌صورت دستی کیسه‌های زیره را پرکرده و روانه بازار فروش کرد. اما اگر قصد تولید زیره به شکل بسته‌بندی و تجاری رادارید، می‌توانید از ماشین‌آلات بسته‌بندی تمام‌اتومات استفاده کنید.

مطالعه کنید: انواع دستگاه بسته‌بندی بهفر ماشین البرز

چرا بهفر ماشین کرج؟

1-مشاوره رایگان قبل از خرید

قبل از خرید به‌صورت حضوری یا تلفنی کلیه راهنمایی‌ها برای بهترین انتخاب به مشتریان عزیز ارائه می‌شود.

مشاوره رایگان قبل از خرید

2-ساخت دستگاه

در مراحل ساخت متخصصان ما به‌صورت مستمر با مشتریان عزیز در تعامل بوده و بسته به نیاز مشتری دستگاه موردنظر را کاملاً سفارشی‌سازی می‌کنند.

3-آزمودن کیفیت

قبل از تحویل کلیه ماشین‌آلات آزمایش‌شده و تست کیفیت می‌شود.

آزمون کیفیت

4-تحویل با نظارت مشتری

در انتهای کار ماشین‌آلات بااحتیاط، همراه با نظارت خریدار بارگیری شده و برای تحویل به محل موردنظر فرستاده می‌شود.

تحویل با نظارت مشتری

4-نصب و راه‌اندازی خط تولید

گروه فنی بهفر ماشین به محل موردنظر اعزام‌شده و با دقت دستگاه یا خط تولید را مونتاژ و راه‌اندازی می‌کنند.

نصب و راه اندازی خط تولید

5-خدمات پس از فروش

بهفر ماشین اطلس البرز 18 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش واقعی را به مشتریان عزیز ارائه می‌دهد.

خدمات پس از فروش

دانلود pdf مطلب

دانلود پی دی اف صفحه

دانلود کاتالوگ بهفر ماشین

دانلود کاتالوگ
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]