مشاوره رایگان

026-34725221

09125883469

09360038633

دریافت کاتالوگ

کاتالوگ

دستگاه بسته‌بندی چیست؟ هرروز بر تنوع بسته‌بندی‌های مواد غذایی و شیمیایی اضافه‌شده و رنگ و شکل زیباتری هم به خود می‌گیرند. امروزه هر شخصی با اشکال مختلف بسته‌بندی‌ها آشنا است. اما تفاوت را زمانی درک خواهیم کرد که چند سال به عقب برگردیم.

زمانی که بسته‌بندی محصولات تا این حد باب نبود و هر محصول غذایی یا شیمیایی با ترازو وزن‌کشی شده و در نایلون پلاستیکی یا پاکت‌های کاغذی سرباز به فروش می‌رفت. به‌طور مثال زمانی که برای خرید مقدار کمی تخمه به یک مغازه خواروبارفروشی می‌رفتیم، صاحب مغازه تخمه را با ترازوی نه‌چندان دقیق وزن‌کشی کرده و در داخل یک کاغذ مخروطی که به‌صورت دستی پیچیده شده بود ریخته و تحویل ما می‌داد.

تخمه بسته بندی شده

اما امروز مغز تخمه را به‌راحتی و در بسته‌بندی‌های زیبا خریده و استفاده می‌کنیم. این مثال را زدم تا به خود یادآوری کنم که وجود دستگاه بسته‌بندی چقدر می‌تواند در کیفیت زندگی ما مآثر باشد. محصولات بسته‌بندی‌شده به‌مراتب کیفیت بهتری به نسبت نمونه‌های باز و فله‌ای داشته و از بسیاری از فیلترها و قوانین بهداشتی سفت‌وسخت هم عبور می‌کنند.

بحث این که دستگاه بسته‌بندی چیست و به چه کار میاید بسیار گسترده تر از این حرفها است.اما شاید در ذهن ما دستگاه بسته‌بندی یک ماشین بسیار پیچیده، همراه با هزینه‌های سرسام‌آور خرید و تأمین نگهداری باشد.باید بگویم که این تصور درستی نیست. ماشین‌آلات بسته‌بندی حجم و پیچیدگی زیادی ندارند و اغلب هم در ایران تولید می‌شوند.

این ماشین‌آلات نیاز به خطوط تولید ماشین‌آلات مرتبط نداشته و در بسیاری موارد نیاز به اپراتور هم ندارند. این یعنی سوددهی بسیار بالا آن‌هم با کمترین هزینه نیروی انسانی. در این مطلب دقیقا برسی میکنیم که دستگاه بسته بندی چیست و نکات بسیار جذابی را از انواع دستگاه بسته‌بندی و تاریخچه تولید این دستگاه بازگو خواهیم کرد. به شما قول می‌دهم که با خواندن این مطلب به نکات مهمی برخورد خواهید کرد که در هیچ جایی دیگری بازگو نشده است…

تاریخچه دستگاه بسته‌بندی مواد غذایی  در ایران

نزدیک به 40 سال پیش (ابتدای انقلاب) یکی از شرکت‌های بزرگ و بسیار قدیمی ایرانی که درزمینهٔ تولید و بسته‌بندی مواد غذایی مثل پفک و بیسکوییت فعالیت داشت، ماشین‌آلات بسته‌بندی جدیدی را از کشور المان وارد کرد. این ماشین‌آلات برای اولین بار وارد ایران شده و فناوری ناشناخته‌ای داشت.

واردات این ماشین‌آلات در کشور ما یک تحول بسیار بزرگ در صنعت تولید ماشین‌آلات بسته‌بندی مواد غذایی و شیمیایی به وجود آورد. ازآنجایی‌که ایرانیان به هوش بالا و مهندسی معکوس مشهور هستند، فناوری این دستگاه را به دست آورده و آن را بومی‌سازی کردند.

دستگاه بسته بندی چیست؟مهندسی معکوس

اما نکته جالب اینجاست که این ماشین‌آلات توسط مهندسان این شرکت مواد غذایی تولید نشد. بلکه توسط چند کارگر ساده مهندسی معکوس شد. این گروه کارگری که تعدادشان به انگشتان یکدست هم نمی‌رسید، پایه گزار تولید دستگاه بسته‌بندی ایرانی شده و استان البرز را به قوی‌ترین قطب تولیدکننده انواع دستگاه بسته‌بندی تبدیل کردند.

فعالیت از کارگاه به کارخانه تولید دستگاه بسته‌بندی ارتقاء پیدا کرد. امروزه  استان البرز پیشرفته‌ترین ماشین‌آلات بسته‌بندی را ساخته و با بهترین کیفیت روانه بازار می‌کنند. کیفیت محصولات این کارخانه جات هیچ‌چیز کمتر از نمونه‌های خارجی نداشته و حتی ازنظر خدمات پس از فروش و هزینه‌های تأمین نگهداری بسیار به‌صرفه‌تر هستند.

شرکت بهفر ماشین البرز یکی از تولیدکنندگان مطرح درزمینهٔ تولید این نوع ماشین‌آلات بسته‌بندی است. در ادامه به معرفی کامل انواع دستگاه بسته‌بندی این مجموعه خواهیم پرداخت.

انواع دستگاه بسته‌بندی:

 هر نوع بسته‌بندی نیاز به دستگاه مخصوص به خود را دارد.

1-دستگاه بسته‌بندی توزین دار:

دستگاه بسته بندی توزین دار چیست؟ این مدل ماشین‌آلات مخصوص بسته‌بندی با حجم و وزن متوسط هستند. بسته‌بندی‌های متوسط حبوبات و غلات (عدس، لپه….) یا انواع تنقلات پرطرفدار (چیپس، پفک…). ماشین‌آلات بسته‌بندی توزین دار در چند مدل و با سرعت و حجم تولید متفاوت ساخته می‌شوند.

ماشین‌آلات شرکت بهفر ماشین در نمونه‌های 2 توزین،4 توزین و 6 توزین تولید می‌شوند که به نسبت افزایش تعداد توزین‌های دستگاه (کاپِ)، سرعت هم افزایش پیدا می‌کند. انتخاب دستگاه متناسب با نیاز تولیدکننده انجام می‌شود. برای کسب اطلاع و انتخاب بهترین دستگاه، مشاوره رایگان و همچنین قیمت و توضیحات کامل و به صفحه محصول در زیر همین مطلب مراجعه کنید.

دستگاه بسته بندی 2 توزین

مشاهده صفحه محصول

دستگاه بسته بندی 4 توزین

مشاهده صفحه محصول

دستگاه بسته بندی 6 توزین

مشاهده صفحه محصول

2-ماشین‌آلات کیسه‌پرکن:

این نمونه ماشین‌آلات مخصوص پر کردن انواع کیسه و کارتن با وزن بالا و یا انواع قوطی‌های فلزی و پلاستیکی و حتی بسته‌بندی‌های ساندیسی مورداستفاده قرار می‌گیرند. این ماشین‌آلات در دو نمونه نیمه اتوماتیک و اتوماتیک تولیدشده و در ظرفیت‌های تک توزین، دو توزین و 4 توزین تولید می‌شوند.

با افزایش تعداد کاپه های دستگاه سرعت بسته‌بندی هم افزایش پیدا می‌کند. برای مشاهده توضیحات کامل، مشاوره رایگان و قیمت به صفحه محصول در زیر همین مطلب مراجعه کنید.

کیسه پر کن تک توزین

مشاهده صفحه محصول

کیسه پر کن دو توزین

مشاهده صفحه محصول

کیسه پر کن 4 توزین

مشاهده صفحه محصول

3-دستگاه ساشه:

این نمونه ماشین‌آلات مخصوص بسته‌بندی انواع مواد غذایی و شیمیایی (پودری یا مایع) وزن پایین طراحی و ساخته‌شده‌اند. انواع سس‌های یک‌بارمصرف، شامپوهای تک‌نفره، سوپ‌های آماده…. این نمونه ماشین‌آلات هزینه نگهداری پایینی داشته و حجم زیادی هم ندارند.

این نمونه بهترین گزینه برای اشخاصی است که در ابتدای کار بوده و سرمایه چندانی هم ندارند. برای مشاهده توضیحات کامل، مشاوره رایگان و قیمت به صفحه محصول در زیر همین مطلب مراجعه کنید.

دستگاه ساشه (مایع)

مشاهده صفحه محصول

دستگاه ساشه (پودری)

مشاهده صفحه محصول

4-دستگاه تی‌بگ زن:

این دستگاه مخصوص بسته‌بندی انواع دم‌نوش و چای دربسته بندی‌های کاغذی کوچک (تی‌بگ) است. این دستگاه به‌هیچ‌عنوان نیاز به ماشین‌آلات پشتیبان ندارد. دستگاه تی‌بگ کم‌هزینه‌ترین دستگاه بسته‌بندی مجموعه بهفر ماشین محسوب می‌شود. برای مشاهده توضیحات کامل، مشاوره رایگان و قیمت به صفحه محصول در زیر همین مطلب مراجعه کنید.

دستگاه تی بگ زن

مشاهده صفحه محصول

شماره تماس و مشاوره رایگان

026-34725221

09125883469

09360038633

تماس از طریق تلگرام
تماس از طریق واتس اپ

5-دستگاه شرینگ:

دستگاه بسته بندی شیرینگ چیست؟ این نمونه دستگاه مکمل دستگاه‌های بسته‌بندی بوده و نایلون کشی نهایی را انجام می‌دهد. دو نوع دستگاه بسته‌بندی در بازار به فروش می‌رسد…

1-دستگاه شرینگ پک کابینی(وکیوم):

دستگاه بسته بندی وکیوم چیست؟این دستگاه مخصوص بسته‌بندی و سلفون کشی ظروف یک‌بارمصرف دربازاست. دستگاه شرینگ کابینی برای بسته‌بندی انواع سبزی سرخ و فریز شده یا سبزی و میوه‌جات تازه مورداستفاده قرار می‌گیرد. برای مشاهده توضیحات کامل، مشاوره رایگان و قیمت به صفحه محصول در زیر همین مطلب مراجعه کنید.

دستگاه شرینگ پک کابینی

مشاهده صفحه محصول

شماره تماس و مشاوره رایگان

026-34725221

09125883469

09360038633

تماس از طریق تلگرام
تماس از طریق واتس اپ

2-دستگاه شرینگ پک تونلی:

اگر وارد سوپرمارکت‌ها شده باشید با بسته‌های شش یا هشت‌تایی بطری‌های نوشیدنی برخورد می‌کنید که با یک نایلون به نسبت ضخیم به یکدیگر پک و محکم شده‌اند. دستگاه شرینگ پک تونلی مخصوص شرینگ و نایلون کشی کارتون‌ها و بسته‌های چندتایی محصولات بسته‌بندی‌شده است. برای مشاهده توضیحات کامل، مشاوره رایگان و قیمت به صفحه محصول در زیر همین مطلب مراجعه کنید.

دستگاه شرینگ پک تونلی

مشاهده صفحه محصول

شماره تماس و مشاوره رایگان

026-34725221

09125883469

09360038633

تماس از طریق تلگرام
تماس از طریق واتس اپ

چرا بهفر ماشین کرج؟

1-مشاوره رایگان قبل از خرید

قبل از خرید به‌صورت حضوری یا تلفنی کلیه راهنمایی‌ها برای بهترین انتخاب به مشتریان عزیز ارائه می‌شود.

مشاوره رایگان قبل از خرید

2-ساخت دستگاه

در مراحل ساخت متخصصان ما به‌صورت مستمر با مشتریان عزیز در تعامل بوده و بسته به نیاز مشتری دستگاه موردنظر را کاملاً سفارشی‌سازی می‌کنند.

3-آزمودن کیفیت

قبل از تحویل کلیه ماشین‌آلات آزمایش‌شده و تست کیفیت می‌شود.

آزمون کیفیت

4-تحویل با نظارت مشتری

در انتهای کار ماشین‌آلات بااحتیاط، همراه با نظارت خریدار بارگیری شده و برای تحویل به محل موردنظر فرستاده می‌شود.

تحویل با نظارت مشتری

4-نصب و راه‌اندازی خط تولید

گروه فنی بهفر ماشین به محل موردنظر اعزام‌شده و با دقت دستگاه یا خط تولید را مونتاژ و راه‌اندازی می‌کنند.

نصب و راه اندازی خط تولید

5-خدمات پس از فروش

بهفر ماشین اطلس البرز 18 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش واقعی را به مشتریان عزیز ارائه می‌دهد.

خدمات پس از فروش

دانلود pdf مطلب

دانلود پی دی اف صفحه

دانلود کاتالوگ بهفر ماشین

دانلود کاتالوگ
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]