مشاوره رایگان

026-34725221

09125883469

09360038633

دریافت کاتالوگ

کاتالوگ

در اواسط قرن نوزدهم و با جهش تولید و افزایش شتاب در علم و صنعت، تولید مواد غذایی و شیمیایی آماده در مدت کوتاهی افزایش چشمگیری داشت. دیگر روش‌های بسته‌بندی سنتی جواب گوی بازار نبود. احتیاج به نیروی انسانی زیاد و ضریب اشتباه دربسته بندی، تولیدکنندگان را مجاب به استفاده از روش‌های مدرن دربسته بندی محصولات کرد.

اینجا بود که صنعت جدیدی به نام ماشین‌آلات بسته‌بندی اتوماتیک پا به عرصه ظهور گذاشت. استفاده از ماشین‌آلات بسته‌بندی بسیار لذت‌بخش بود و تولیدکنندگان را از صرف هزینه بالای نیروی انسانی و کندی تولید می‌رهانید. این صنعت 150 ساله، تنها 50 سال است که وارد کشور ما شده و جای زیادی برای پیشرفت دارد.

در این مطلب در پایگاه دانش بهفر ماشین البرز، تاریخچه دستگاه بسته بندی و روند پیشرفت آن را با تکیه‌بر سایت منبع (pharmablog) برسی خواهیم کرد…

 تاریخچه دستگاه بسته بندی مواد غذایی

در سال 2011، شرکت بوش چندین جشن سالگرد داشت. سالگرد تولد 125 سالگی شرکت و 150 سالگی بنیان‌گذار آن توسط آقای رابرت بوش. شاید در ذهن شما این تناقض به وجود بیاید که اگر شرکت بوش 125 ساله است، پس چرا سالگرد بنیان گزاری آن به 150 سال قبل بازمی‌گردد؟ در ادامه به جواب این سؤال خواهیم رسید.

تاریخچه 150 ساله شرکت بوش در زمینه تولید دستگاه بسته بندی

آغاز صنعت ماشین‌آلات بسته‌بندی به کشور آلمان و به سال 1861 بازمی‌گردد. در همین سال  فردریش هسر(Friedrich Hesser)و اوتو گایگر یک کارگاه کوچک در بد کنستات، نزدیک به شهر اشتوتگارت افتتاح کردند.  شرکت هسر ماشین‌های تاشو پاکت را تولید می‌کرد، که آغاز تاریخ ماشین‌آلات بسته‌بندی آلمان است. این کارگاه به‌سرعت به یکی از مهم‌ترین شرکت‌ها در بخش تولید ماشین‌آلات بسته‌بندی تبدیل شد.

در سال 1894 هسر برای بسته‌بندی کالاهایی مانند شوینده‌ها، اولین ماشین کیسه‌ای را طراحی و تولید کرد. در سال 1911 همین شرکت اولین دستگاه بسته‌بندی تمام‌اتوماتیک  قهوه را ساخت که سرآغاز تولید ماشین‌آلات بسته‌بندی توزین دار بود.

در کنار این شرکت آلمانی، شرکت‌های جدید تولیدکننده انواع دستگاه صنعتی بسته‌بندی به بازار ورود کردند. همانند شرکت “Berten & Co.”که در سال 1921 تأسیس شد. این شرکت بعدها  به Hansella تغییر نام یافت. البته امروز شرکت هسر در مالکیت شرکت بوش بوده و یکی از زیرمجموعه‌های این شرکت بین‌المللی محسوب می‌شود. شرکت هسر از شرکت بوش قدیمی‌تر بود. قدمت بیشتر شرکت هسر، سالگرد بنیان گزاری شرکت بوش را از 125 سال به 150 سال افزایش داد.

ورود دستگاه بسته‌بندی به کارخانه جات ایرانی:

حال نقش صنعت ایران د رتاریخچه دستگاه بسته بندی چیست؟ شرکت مینو که یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های تولیدکنندگان مواد غذایی ایرانی است، برای اولین بار ماشین‌آلات بسته‌بندی مواد غذایی را از کشور آلمان وارد کرد. این ماشین به‌سرعت و توسط چند تکنسین ایرانی مهندسی معکوس شده و اینجا سرآغاز ورود صنعت ماشین‌سازی به کشور ایران بود.

تاریخچه دسگاه بسته بندی شرکت مینو

شرکت‌ها از تولید ماشین‌آلات بسته‌بندی ساده شروع به کارکردند و امروز از ساده‌ترین تا پیچیده‌ترین ماشین‌آلات بسته‌بندی به دست متخصصان ایرانی طراحی و ساخته می‌شود. شرکت بهفر ماشین البرز یکی از کارخانه جات تولیدکننده انواع دستگاه بسته‌بندی است که از مرحله کپی‌برداری و مونتاژ عبور کرده و ماشین‌آلات با فناوری بومی و مخصوص به خود را می‌سازد.

در ادامه انواع دستگاه بسته‌بندی ‌این شرکت را به شما معرفی خواهیم کرد…

انواع دستگاه بسته‌بندی بهفر ماشین البرز

دستگاه بسته‌بندی توزین دار(تمام اتوماتیک):

این ماشین‌آلات به‌صورت کاملاً خودکار بوده و در دسته‌بندی ماشین‌آلات توزین دار قرار می‌گیرند. توزین‌ها یا کاپه های این نمونه دستگاه‌های بسته‌بندی، وظیفه وزن‌کشی خودکار محصول موردنظر را به عهده‌دارند. این ماشین‌آلات مجهز به هوش مصنوعی بوده و مخصوص بسته‌بندی مواد گرانولی هستند. برای مشاهده توضیحات بیشتر و قیمت، به صفحه محصول در زیر همین مطلب مراجعه کنید.

دستگاه بسته بندی دو توزین

مشاهده صفحه محصول

دستگاه بسته بندی 4 توزین

مشاهده صفحه محصول

دستگاه بسته بندی 6 توزین

مشاهده صفحه محصول

شماره تماس و مشاوره رایگان

026-34725221

09125883469

09360038633

تماس از طریق تلگرام
تماس از طریق واتس اپ

تاریخچه دستگاه بسته بندی کیسه‌پرکن:

این نمونه ماشین‌آلات در دو نوع اتوماتیک و نیمه اتوماتیک تولیدشده برای پر کردن انواع کیسه، کارتون و انواع قوطی مورداستفاده قرار می‌گیرند. برای مشاهده توضیحات بیشتر و قیمت به صفحه محصول در زیر همین مطلب مراجعه کنید.

مطالعه کنیددستگاه تولید چیپس میوه در خط تولید چیپس میوه / توضیحات و قیمت خرید

دستگاه کیسه پر کن تک توزین

مشاهده صفحه محصول

دستگاه کیسه پر کن دو توزین

مشاهده صفحه محصول

دستگاه کیسه پر کن 4 توزین

مشاهده صفحه محصول

شماره تماس و مشاوره رایگان

026-34725221

09125883469

09360038633

تماس از طریق تلگرام
تماس از طریق واتس اپ

دستگاه بسته‌بندی مواد پودری:

این نمونه ماشین‌آلات مخصوص بسته‌بندی مواد پودری بوده و مکانیسم کاملاً متفاوتی به نسبت نمونه‌های توزین داردارند. در این نمونه دستگاه ،از چرخش ماردون برای وزن‌کشی و ریزش محصول استفاده می‌شود. برای مشاهده توضیحات بیشتر و قیمت به صفحه محصول در زیر همین مطلب مراجعه کنید.

دستگاه بسته بندی پودری

مشاهده صفحه محصول

شماره تماس و مشاوره رایگان

026-34725221

09125883469

09360038633

تماس از طریق تلگرام
تماس از طریق واتس اپ

دستگاه ساشه:

این ماشین‌آلات وظیفه بسته‌بندی‌های تک‌نفره انواع مواد غذایی و شیمیایی را به عهده‌دارند. همانند سس‌های تک‌نفره یا شامپو صابون‌های یک‌بارمصرف. این ماشین‌آلات سرعت بالایی هم دارند. برای مشاهده توضیحات بیشتر و قیمت به صفحه محصول در زیر همین مطلب مراجعه کنید.

دستگاه بسته بندی ساشه

مشاهده صفحه محصول

شماره تماس و مشاوره رایگان

026-34725221

09125883469

09360038633

تماس از طریق تلگرام
تماس از طریق واتس اپ

دستگاه تی‌بگ زن:

این دستگاه ازنظر روش کارکرد هیچ شباهتی به ماشین‌آلات دیگر مجموعه بهفر ماشین ندارد. دستگاه تی‌بگ زن وظیفه بسته‌بندی انواع دم‌نوش و چای را دربسته بندی‌های تک‌نفره به عهده دارد. برای مشاهده توضیحات بیشتر و قیمت به صفحه محصول در زیر همین مطلب مراجعه کنید.

دستگاه تی بگ زن

مشاهده صفحه محصول

شماره تماس و مشاوره رایگان

026-34725221

09125883469

09360038633

تماس از طریق تلگرام
تماس از طریق واتس اپ

چرا بهفر ماشین کرج؟

1-مشاوره رایگان قبل از خرید

قبل از خرید به‌صورت حضوری یا تلفنی کلیه راهنمایی‌ها برای بهترین انتخاب به مشتریان عزیز ارائه می‌شود.

مشاوره رایگان قبل از خرید

2-ساخت دستگاه

در مراحل ساخت متخصصان ما به‌صورت مستمر با مشتریان عزیز در تعامل بوده و بسته به نیاز مشتری دستگاه موردنظر را کاملاً سفارشی‌سازی می‌کنند.

3-آزمودن کیفیت

قبل از تحویل کلیه ماشین‌آلات آزمایش‌شده و تست کیفیت می‌شود.

آزمون کیفیت

4-تحویل با نظارت مشتری

در انتهای کار ماشین‌آلات بااحتیاط، همراه با نظارت خریدار بارگیری شده و برای تحویل به محل موردنظر فرستاده می‌شود.

تحویل با نظارت مشتری

4-نصب و راه‌اندازی خط تولید

گروه فنی بهفر ماشین به محل موردنظر اعزام‌شده و با دقت دستگاه یا خط تولید را مونتاژ و راه‌اندازی می‌کنند.

نصب و راه اندازی خط تولید

5-خدمات پس از فروش

بهفر ماشین اطلس البرز 18 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش واقعی را به مشتریان عزیز ارائه می‌دهد.

خدمات پس از فروش

منابع این مصلب:

سایت فارمابلاگ : https://pharmablog.syntegon.com/about/150-years-of-packaging-history

دانلود pdf مطلب

دانلود پی دی اف صفحه

دانلود کاتالوگ بهفر ماشین

دانلود کاتالوگ
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]