اجاره ماشین‌آلات بسته‌بندی به‌صرفه‌تر است یا خرید آن؟

اجاره ماشین‌آلات بسته‌بندی به‌صرفه‌تر است یا خرید آن؟

اجاره ماشین‌آلات بسته‌بندی به‌صرفه‌تر است یا خرید آن؟ بسیاری از افراد که علاقه‌مند به ورود به بازار تولید و بسته‌بندی هستند، در ابتدای کار از پس هزینه‌های بالای خرید ماشین‌آلات بسته‌بندی برنمی‌آیند. ازاین‌رو به فکر برون‌سپاری بسته‌بندی محصول خود و یا اجاره انواع دستگاه بسته‌بندی میفتند. اما این روش‌ها می‌تواند جایگزین خوبی به‌جای خرید دستگاه بسته‌بندی باشد؟

در این مطلب در سایت بهفرماشین به این سؤال که اجاره ماشین‌آلات بسته‌بندی به‌صرفه‌تر است یا خرید آن؟ جواب خواهیم داد…

توجه: بهفر ماشین اطلس البرز تنها درزمینهٔ تولید دستگاه بسته‌بندی صنعتی فعالیت داشته و هیچ مشاوره‌ای در مورد اجاره ماشین آلات بسته‌بندی ندارد.

مزایا و معایب خرید و یا اجاره ماشین‌آلات بسته‌بندی

1-سرمایه اولیه

در خرید دستگاه بسته‌بندی نیاز به سرمایه اولیه بیشتری وجود دارد. اما در اجاره دستگاه بسته‌بندی هزینه‌های اولیه به میزان چشم‌گیری کاهش پیدا می‌کند. البته در طولانی‌مدت باعث کاهش سود شما خواهد شد.

سرمایه اولیه در اجاره ماشین‌آلات بسته‌بندی به‌صرفه‌تر است یا خرید آن

پروژه‌های کوتاه‌مدت یا فصلی

اجاره دستگاه بسته‌بندی بیشتر برای پروژه‌های کوتاه‌مدت به‌صرفه‌تر است. به‌عنوان‌مثال شخصی محصولی را به شکل فله در اختیار دارد و قصد تولید و خرید دوباره را هم ندارد. در این‌گونه موارد بهترین گزینه اجاره دستگاه بسته‌بندی است.

اما در مجموعه‌های با تولید دائمی و طولانی‌مدت، قطعاً خرید دستگاه بسته‌بندی به‌صرفه‌تر است.

2-سفارشی‌سازی دستگاه

در زمان خرید دستگاه خریدار می‌تواند اجزای دستگاه و روش بسته‌بندی را سفارشی‌سازی کرده و بسته‌بندی نهایی را با بهترین کیفیت و بر اساس نیاز و سلیقه مشتری طراحی و تولید کند. اما در ماشین‌آلات بسته‌بندی اجاره‌ای این امکان وجود نداشته و نوع دستگاه بسته‌بندی موردنظر به شما تحمیل خواهد شد.

سفارشی سازی در اجاره ماشین‌آلات بسته‌بندی به‌صرفه‌تر است یا خرید آن

3- فروش دستگاه

فروش دستگاه‌های بسته‌بندی همانند فروش خودرو یا مواد غذایی نیست که خواهان زیادی داشته باشد. افراد خاص (صاحبان کارگاه‌ها و کارخانه جات) خواهان خرید این نوع دستگاه‌های بسته‌بندی هستند. پس اگر روزی بخواهید دستگاه بسته‌بندی خود را بفروشید با مشکلات زیادی روبرو خواهید شد.

درست است که مالکیت دستگاه بسته‌بندی سود بیشتری را به همراه دارد. اما مشکلات تأمین نگهداری این ماشین‌آلات هم باید در نظر گرفته شود.

4-امکان تعویض

پس از اتمام اجاره دستگاه امکان تعویض دستگاه وجود دارد. اما در خرید دستگاه بسته‌بندی این امکان وجود نداشته و برای تغییر نوع بسته‌بندی احتیاج به تغییرات جدی در مکانیک دستگاه و یا خرید دستگاه جدید است.

5-ضریب ریسک

خرید دستگاه‌های بسته‌بندی نیاز به تحلیل و برسی و تحقیقات عمیق دارد. اشخاصی که این تحلیل و برسی ها را انجام می‌دهند، باید کارشناس و باتجربه باشند. خرید یک دستگاه بسته‌بندی اشتباه خسارات جبران‌ناپذیری را به همراه خواهد داشت. اما در اجاره دستگاه ضریب ریسک بسیار کمتر بوده و حتی در حد صفر است.

ضریب ریسک در اجاره ماشین‌آلات بسته‌بندی به‌صرفه‌تر است یا خرید آن

توجه: بهفر ماشین اطلس البرز تنها درزمینهٔ تولید دستگاه بسته‌بندی صنعتی فعالیت داشته و هیچ مشاوره‌ای در مورد اجاره ماشین آلات بسته‌بندی ندارد.

کلام آخر:

در این مطلب سعی تا به این سوال که اجاره ماشین‌آلات بسته‌بندی به‌صرفه‌تر است یا خرید آن؟ جواب درستی داده شود. انتخاب با شماست. ورود در هر کاری مخصوصاً در مشاغل تولیدی احتیاج به تحقیق بسیار دارد. این‌گونه کسب‌وکارها با کوچک‌ترین امکانات شروع به فعالیت می‌کنند.

اگر در ابتدای کار بوده و تجربه کاری ندارید، به سراغ اجاره دستگاه بسته‌بندی بروید که ریسک کمتر و سوددهی پایین‌تری دارد. اما اگر پشتوانه مالی و تجربه خوبی دارید، خرید دستگاه بسته‌بندی گزینه بهتری است.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
تماس باما