شماره های پشتیبانی :

026-34725221

09125883469

09360038633

دریافت کاتالوگ

کاتالوگ

دستگاه شستشوی صیفی جات اتوماتیک در چه خطوطی مورد استفاده قرار میگیرد؟دستگاه شستشوی صیفی جات و سبزیجات (washing machine) در راه اندازی خطوط تولید مختلف با محصولات متنوع مورد استفاده قرار میگیرد .یکی از متداول ترین سوالهایی که پرسیده می شود این است که آیا این ماشین آلات در فرآوری و شستشوی محصولات مورد نظر ما هم کاربرد دارد یا خیر ؟

برای پاسخ جامع و کامل به این پرسش، در این مقاله به بررسی کامل این دستگاه پرداخته ایم .گاهی حتی آشنایی با ماشین آلات و محصولاتی که آنها را مورد استفاده قرار می دهند ،در یافتن ایده های خلاقانه کارآفرینی موثر خواهد بود.

در این مقاله کسب و کارها و خطوط تولیدی که از این دستگاه استفاده می کنند معرفی شده و در مورد مزایا و محاسن محصولاتی که برای شستشو نیاز به این ماشین آلات دارند صحبت خواهیم کرد. نحوه کار این دستگاه از دیگر مواردی هست که به آن اشاره خواهیم داشت. برای اینکه با دستگاه شستشو سبزی و مشخصات آن بیشتر آشنا بشید و کارکرد آن را بیشتر مورد بررسی قرار بدید با ما همراه باشید…

تفاوت صیفی جات با سبزیجات

صیفی جات به نوعی در گروه میوه جات قرار میگیرند که دارای دانه بوده و با سبزیجات متفاوتند.البته بخشی از گیاه که مربوط به ساقه و برگ و ریشه می شوند در دسته سبزیجات قرار میگیرند. کاشت صیفی جات به صورت طبیعی در بهار و اوایل تابستان انجام شده و فرایند برداشت در تابستان شروع شده و تا اوایل پاییز ادامه دارد.

اما می دانیم که راه های پرورش این محصولات به صورت گلخانه ای بسیار پیشرفت کرده به طوری که انوع صیفی جات در تمام فصول سال در دسترس خواهند بود .اما توجه کنید اگر در کسب و کارتان از این محصولات استفاده می کنید برای سودهی بیشتر باید خرید عمده خود را  در فصل های حیاتی انجام دهید.

برای محصولاتی مانند صیفی جات بهار و اوایل تابستان ، فصل های کلیدی به شمار می آیند .در این فصول صیفی جات طراوت بیشتر و قیمت پاینتری دارند.

عکس 1 مقاله دستگاه شستشو صیفی جات

انواع صیفی جات

محصولاتی مانند کرفس، باقلا، کدو، فلفل، کلم، بادمجان، ذرت ، لوبیا سبز، گوجه فرنگی و خیار از جمله محصولاتی هستند که در میان صیفی جات دسته بندی میشوند . فراموش نکنید بازار این محصولات در تولید ارگانیک بسیار گرم بوده و سودهی بسیار بالایی هم دارد.

محصولاتی مانند بادمجان، فلفل دلمه ای، فلفل سبز صیفی جات با طبع گرم بوده و خیار و گوجه فرنگی و.. صیفی جاتی با طبع سرد میباشند. برخی سیب زمینی و هویج را هم محصولی از دسته صیفی جات می شناسند .

دستگاه شستشوی سبزیجات در کدام خطوط تولید مورد استفاده قرار میگیرد ؟

بر اساس برخی از مهمترین و پر مصرف ترین صیفی جات که نام بردیم، خطوط تولید بیشتری شناسایی می شوند. کارآفرینان بیشتر با این ماشین آلات جهت پیشبرد اهداف خود آشنا خواهند شد. خطوط تولید مواد غذایی شامل سالاد که شستشوی خیار و گوجه و هویج و فلفل دلمه ای در آن انجام می شود.

خط تولید مواد غذایی سرخ کردنی مانند بادمجان، کدو، سیب زمینی و هویج. خط تولید رب گوجه فرنگی به صورت کارگاهی و کارخانه ای. خط تولید مرباجات جهت شستشوی هویج و ….

چرا در خطوط تولید از دستگاه های شستشوی صیفی جات اتوماتیک استفاده شود؟

بنا بر دستور سازمان بهداشت، برای شستشوی محصولات باید از خط شستشو و ماشین آلات شستشو (washing machine) تمام اتوماتیک استفاده کرد. تعداد وان های این دستگاه ها بستگی به تصمیم بهداشت  منطقه ، استان یا شهر تعیین میشود. در برخی مناطق تعداد وان های شستشو سه دستگاه و در برخی مناطق دیگر تا شش دستگاه هم مورد نیاز است.

این دستگاه ها هر کدام برای انجام بخش خاصی از مراحل شستشو مورد استفاده قرار می گیرد. به طور مثال وان اولیه جهت شستشوی گل و لای محصولات استفاده می شود، وان دوم شستشوی بیشتر و وان بعدی (چنانچه سه وان مورد نیاز آن خط باشد) جهت شستشوی نهایی استفاده می شود.

در ادامه نحوه ارتباط و کارکرد این وان ها را توضیح خواهیم داد. چنانچه سوالی از این دست در این مقاله پاسخ داده نشده باشد می توانید از راه های ارتباطی ذیل جهت برطرف کردن ابهامات خود با کارشناسان بهفر ماشین اطلس البرز تماس حاصل فرمایید .

مهمترین ویژگی دستگاه های شستشوی صیفی جات

قابلیت گل گیری، امکان حشره زدایی و آنزیم زدایی با قابلیت ضد عفونی کنندگی و شستشوی نهایی . این دستگاه ها (washing machine) امکان شستشوی محصولات را به صورت اتوماتیک فراهم آورده اند. سیستم عملکرد این ماشین آلات طوری هست که امکان صرفه جویی در مصرف آب را فراهم آورده اند.

سیستم برق و الکترونیک این دستگاه ها هم امکان استفاده از برق سه فاز و تک فاز را دارند. وجود نوار نقاله چرخان در هر کدام از این وان ها امکان جا به جایی اتوماتیک محصولات از یک وان به وان دیگر فراهم شده و سیستم چرخشی شستشو، باعث شستن کامل محصولات می شود .

نحوه عملکرد دستگاه شستشوی صیفی جات

مرحله اول : پر کردن اولین مخزن دستگاه از طریق شیر ورودی آب . توصیه ما : مقدار آب تا 20 سانتیمتری لبه باشد .
مرحله دوم : روشن کردن پمپ آب در زمان پر شدن مخزن به اندازه دلخواه و وارد کردن محصول به مخزن مرحله سوم : روشن کردن موتور الکتریکی نوار نقاله تسمه ای
محصولات به ترتیب پس از شستشو در هر مخزن توسط سیستم گردش آب به مخزن بعدی راه پیدا می کنند. در این مراحل چنانچه بخواهید می توانید از سیستم ازن زن هم استفاده کنید. از این سیستم جهت چرخش بهتر سبزیجات و تمیزی بیشتر استفاده می شود. انتخاب استفاده از این سیستم به دلخواه شماست. در پایان شستشو می توان از نوار استیل آبکشی نیز استفاده کرد .

خط شستشو صیفی جات

1-دستگاه شستشو گل گیر:

دستگاه شستشو  گل گیر

مشاهده صفحه محصول

شماره های پشتیبانی زیر را لمس کنید

026-34725221

09125883469

09360038633

تماس از طریق تلگرام
تماس از طریق واتس اپ

2-دستگاه شستشو انگل زدا:

روش کار دستگاه شستشو دوم همانند دستگاه شستشو گل گیر است. تنها تفاوت در استفاده از ماده ضدعفونی‌کننده و انگل زدا است در آب مخزن است. برای مشاهده توضیحات کامل و قیمت خرید ،با شماره های پشتیبانی و مشاوره رایگان ما در ساعات اداری (8 صبح تا 7) بعد از ظهر در زیر همین مطلب تماس بگیرید .

مطالعه کنیددستگاه تولید چیپس میوه در خط تولید چیپس میوه / توضیحات و قیمت خرید

دستگاه شستشو انگل زدا

مشاهده صفحه محصول

شماره های پشتیبانی زیر را لمس کنید

026-34725221

09125883469

09360038633

تماس از طریق تلگرام
تماس از طریق واتس اپ

3-دستگاه شستشو سبزی سوم:

در این مرحله بدنه صیفی جات کاملاً شسته شده و باقیمانده آلودگی‌ها و مواد شیمیایی ضد عفونی کننده از بدنه محصول جدا می‌شوند. در این مرحله آلودگی‌ها کاملاً از بین رفته و آماده آبکشی می‌شود.برای مشاهده توضیحات کامل و قیمت خرید ،با شماره های پشتیبانی و مشاوره رایگان ما در ساعات اداری (8 صبح تا 7) بعد از ظهر در زیر همین مطلب تماس بگیرید .

دستگاه شستشو سوم

مشاهده صفحه محصول

شماره های پشتیبانی زیر را لمس کنید

026-34725221

09125883469

09360038633

تماس از طریق تلگرام
تماس از طریق واتس اپ

4-نوار استیل آبکشی (مرحله پایانی)

در این مرحله صیفی جات شسته شده بر روی نوار استیل آبکشی قرارگرفته و توسط چند دوش آب و به‌صورت خودکار آبکشی می‌شود. در انتهای میز آبکشی، محصول فاقد هرگونه آلودگی بوده و آماده آبگیری و بسته‌بندی است.برای مشاهده توضیحات کامل و قیمت خرید ،با شماره های پشتیبانی و مشاوره رایگان ما در ساعات اداری (8 صبح تا 7) بعد از ظهر در زیر همین مطلب تماس بگیرید .

نوار استیل آب کشی

مشاهده صفحه محصول

شماره های پشتیبانی زیر را لمس کنید

026-34725221

09125883469

09360038633

تماس از طریق تلگرام
تماس از طریق واتس اپ

قیمت دستگاه شستشوی صیفی جات

بهفر ماشین اطلس البرز یکی از تخصصی ترین شرکت های تولید ماشین آلات صنعتی و کارگاهی صنایع غذایی میباشد که کارشناسان آن آماده ارائه لیست قیمت و مشاوره پیش از خرید در زمینه راه اندازی خطوط تولید به صورت کارگاهی و صنعتی میباشند با یک تلفن می توانید اطلاعات دقیقی را کسب نمایید .

ورود به فروشگاه بهفر ماشین

شماره های پشتیبانی زیر را لمس کنید

026-34725221

09125883469

09360038633

تماس از طریق تلگرام
تماس از طریق واتس اپ

چنانچه کسب و کار در ابعاد کارگاهی و کوچک باشد، دستگاه شستشوی دستی نیز می توان استفاده کرد؟

در این مواقع که کسب و کار به صورت خانگی و کارگاهی است می توانید از وان شستشوی استیل دستی استفاده کنید که شامل یک مخزن است و امکان استفاده در مکان های کوچک را دارد. هیچ نگرانی بابت این موضوع نخواهید داشت.

حوزه استفاده از این دستگاه خانگی بوده و مصارف خیلی کمی در ابعاد صنعتی دارد. چنانچه افزایش سرعت و کیفیت و مقدار تولید را بخواهید باید به صورت اتوماتیک و صنعتی این خط را راه اندازی نمایید که در بالا به صورت کامل به آن اشاره شد .

چرا بهفر ماشین کرج؟

1-مشاوره رایگان قبل از خرید

قبل از خرید به‌صورت حضوری یا تلفنی کلیه راهنمایی‌ها برای بهترین انتخاب به مشتریان عزیز ارائه می‌شود.

مشاوره رایگان قبل از خرید

2-ساخت دستگاه

در مراحل ساخت متخصصان ما به‌صورت مستمر با مشتریان عزیز در تعامل بوده و بسته به نیاز مشتری دستگاه موردنظر را کاملاً سفارشی‌سازی می‌کنند.

3-آزمودن کیفیت

قبل از تحویل کلیه ماشین‌آلات آزمایش‌شده و تست کیفیت می‌شود.

آزمون کیفیت

4-تحویل با نظارت مشتری

در انتهای کار ماشین‌آلات بااحتیاط، همراه با نظارت خریدار بارگیری شده و برای تحویل به محل موردنظر فرستاده می‌شود.

تحویل با نظارت مشتری

4-نصب و راه‌اندازی خط تولید

گروه فنی بهفر ماشین به محل موردنظر اعزام‌شده و با دقت دستگاه یا خط تولید را مونتاژ و راه‌اندازی می‌کنند.

نصب و راه اندازی خط تولید

5-خدمات پس از فروش

بهفر ماشین اطلس البرز 18 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش واقعی را به مشتریان عزیز ارائه می‌دهد.

خدمات پس از فروش

منابع این مطلب:

1- Fruit and vegetable wash wikipedia

2-Vegetable wikipedia

دانلود pdf مطلب

دانلود پی دی اف صفحه

دانلود کاتالوگ بهفر ماشین

دانلود کاتالوگ
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]